Юношите на Спартак изпуснаха да бият Левски-Раковски

27

След като направиха куп пропуски, юношите младша възраст на Спартак завършиха 1:1 с Левски-Раковски в мач от VI кръг на Елитната група по футбол до 17 години на Спортпалас.

Гостите поведоха с 1:0 в 42-рата минута, но след почивката спартаклии доминираха. Те пропуснаха да изравнят в 48-ата минута, когато вратарят на столичани хвана дузпа на Велислав Боев.

В 65-ата минута Левски-Раковски останаха 10 души, след като техен играч бе изгонен с втори жълт картон. След последвалия фаул Георги Дичев направи 1:1. Натискът на домакините продължи, но така и не успяха да стигнат до второ попадение.

„Проспахме първото полувреме и това ще ни е за урок. Не е вярване, че не можахме да спечелим, след като създадохме толкова ситуации за гол. Освен че изпуснахме дузпа, наш футболист изтърва и сам срещу вратаря. Имахме и други положения, но топката не искаше да влиза.”, каза за „Петел” треньорът на спартаклии Стефан Дончев.

Съставът: Цветомир Иванов, Велислав Боев, Павел Труфев, Георги Дичев, Тихомир Христов, Александър Янчев, Мартин Янакиев, Александър Йорданов, Алеко Димитров, Ивайло Атанасов, Павел Стоев (Десислав Златков, Давид Денчев, Пламен Стоилов, Даниел Димитров).

В петък Спартак гостува на Ботев от 10,30 часа в Пловдив.