Черно море U17 крачи към среброто в елитната дивизия

2

IMAG0173-630x353

В здрав сблъсък юношите младша възраст на Черно море победиха Славия с 3:1 в среща от 27-ия кръг на елитна футболна група до 17 години, играна на терена под Аспаруховия мост.

След равностойно начало гостите първи стигнаха до гол в 25-ата мин след бърза контра, като се възползваха от грешка на варненци. В 39-ата минута обаче след хубав пробив на Виктор Попов Синан Ахмедов изравни резултата. При 1:1 завърши първото полувреме.

В началото на втората част последваха пропуски и пред двете врати, но в 70-ата минута Алекс Стефанов бе най-съобразителен и изведе моряците напред в резултата. Точка на спора малко преди края сложи Дани Димов. Клубната легенда на варненци Тодор Марев похвали своите момчета за проявеният черноморски дух и себераздаването по терена, като допълни че успехът е дошъл много трудно срещу корав съперник, пише сайтът на клуба.

Три кръга преди края на шампионата Черно море се укрепи на второто място във временното класиране с 63 точки, 6 повече от втория Септември, който е с мач по-малко.

Черно море U17: Иван Дичевски, Йордан Радев, Александър Цариградски, Синан Ахмедов (Кристиян Фоти), Петър Вуцов (Георги Вълов), Радослав Вичев, Виктор Попов, Мартин Дичев, Дани Димов, Алекс Стефанов, Мартин Минчев (Даниел Стоянов)