Черно море удари Миньор в Перник

1
Фернандес отбеляза дебютно попадение за Черно море

Черно море записа втора поредна победа в „А“ група. Моряците удариха с 1:0 Миньор в Перник и се изкачиха поне временно на седмото място в класирането, изпреварвайки Локомотив Пловдив. Единственият гол в мача отбеляза още в началото Марлон Фернандес, за когото това бе дебютно попадение със зелено-бялата фланелка.

Явно разочарован от представянето на Хермес Паломино от началото на пролетния полусезон, наставникът Стефан Генов реши да го остави на резервната скамейка. Така атаката на тима бе поведена от Мирослав Манолов. Варненци започнаха настървено и със самочувствие на негостоприемния стадион в Перник и определено доминираха през първото полувреме. В 4-ата минута, след грешка в защитата на Миньор Манолов излезе сам срещу Иван Чворович, финтира го и подаде на Фернандес, който на празна врата отбеляза единствения гол. Последваха още няколко интересни атаки на Черно море, завършили обаче с дежурните пропуски. Фарес Брахими пък нацели гредата зад Петър Денчев.

През второто полувреме перничани удариха още веднъж гредата на Черно море, в малко преди края Георги Илиев пропусна да отбележи втори гол, с който да узакони успеха на своите. В 72-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като топката се удари в ръката на Фернандес, но реферът реши, че това се е случило извън наказателното поле и свири свободен удар.

Миньор – Черно море 0:1

Голмайстор: Фернандес (4)

Миньор: 91. Чворович, 32. Марков, 4. Христозов, 99. Боумелаха, 5. Стойчев, 17. Траянов, 7. Василев (65 – Окечукво), 33. Том, 59. В. Иванов (71 – 10. Павлов), 42. Брахими, 11. Илиев (46 – 39. Бенрамдан)

Черно море: 1. Денчев, 25. С. Александров, 15. А. Александров, 18. Янев, 55. Р. Колев, 5. Камазола, 21. Илиев, 8. Д. Атанасов, 14. Божилов (68 – 23. Симеонов), 10. Манолов (73 – 9. Паломино), 86. Фернандес (89 – 91. Ж. Атанасов)

Съдия: Георги Йорданов

Жълти картони: Марков, Том (М); Манолов (ЧМ)