Хеттрик на Манолов за 3:1 над Монтана

1

Черно море постигна втора поредна победа като гост, надигравайки с 3:1 Монтана на стадион „Огоста“. С хеттрик за моряците избухна централният нападател Мирослав Манолов.

Едва ли наставникът на Черно море Стефан Генов бе мечтал за по-добър старт на мача. След 6 секунди игра моряците поведоха с гол на Миро Манолов, а в 8-ата минута вече имаха и числено превъзходство на терена. Антон Личков удари без топка Марлон Фернандес и реферът Станислав Тодоров му показа директен червен картон. Заради всичко това, поведението на футболистите на Черно море в следващите минути бе необяснимо. Те позволиха на съперника да ги притисне и след няколко разбърквания пред Петър Денчев, Монтана успя да изравни. След половин час игра се разписа Луис Едуардо. В този момент треньорът на домакините Атанас Атанасов реши да се подсигури – извади нападателя Мирослав Антонов и пусна защитника Александър Дюлгеров. Тази смяна обаче имаше обратен ефект – уби устрема на монтанци и позволи на Черно море отново да вземе инициативата. В 35-ата минута Дончо Атанасов бе изведен отляво, но ударът му мина покрай гредата. Малко след това при идентична ситуация крилото бе съборено в наказателното поле, а от бялата точка Манолов даде отново преднина на Черно море.

Така започна Черно море

След почивката, макар и с човек по-малко, Монтана подложи под сериозно напрежение защитата на моряците, която не изглеждаше никак стабилна. Пропуски обаче направиха Луис Едуардо и Димитър Воденичаров. Натиска на домакините принуди Стефан Генов да изкара Фернандес и да пусне защитника Живко Атанасов. Той зае позицията на десен бек, а Сашо Александров заигра като външен халф. Варненци заиграха на контри, при една от които Хермес Паломино излезе сам срещу Ивайло Яначков, но опитът му да прехвърли вратаря бе разочароващ. В 68-ата минута Сашо Александров изведе отлично Манолов, който преодоля стража на Монтана и оформи своя хеттрик.

Монтана – Черно море 1:3

Голмайстори: Луис Едуардо (30); Манолов (1, 40-дуз, 68)

Монтана: 23. Яначков, 2. Мечечиев, 3. Копаранов, 14. Личков, 6. Трифонов, 16. Мичев, 17. Д. Кр. Илиев (74 – 7. Тодоров), 8. Д. В. Илиев, 9. Луис Едуардо, 10. Воденичаров (69 – 5. Борисов), 19. Антонов (33 – 11. Дюлгеров)

Черно море: 1. Денчев, 25. С. Александров, 15. А. Александров, 18. Янев, 55. Р. Колев, 5. Камазола, 23. Симеонов (78 – 19. Попов), 8. Д. Атанасов (46 – 9. Паломино), 14. Божилов, 10. Манолов, 86. Фернандес (58 – 91. Ж. Атанасов)

Съдия: Станислав Тодоров

Жълти картони: Луис Едуардо, Дюлгеров, Борисов (М); Янев, Д. Атанасов, Божилов, Денчев (ЧМ)

Червен картон: Личков (М)