Черно море удари Локо в софийския сняг. Сердюк с два гола

30

Снимка: Chernomorepfc.bg

Черно море спечели категорично с 3:0 гостуването си на Локомотив (София) от 21-вия кръг на efbet Лига. Два гола за „моряците“ вкара украинецът Евгений Сердюк, а един добави Матиас Курьор. Мачът се игра на изключително заснежен терен и под постоянен снеговалеж. Поради тази причина системата ВАР не на разположение, тъй като не може да се калибрира.

Първата възможност в мача се откри пред Егений Сердюк. Нападателят на Черно море навлезе в наказателното поле и опита удар от малък ъгъл, но покрай целта. „Моряците“ сякаш успяха по-бързо да се адаптират към снежните условия и тежкия терен. Те излязоха напред в резултата в 6-ата минута. Даниел Димов центрира в наказателното поле. Топката се спря на няколко метра пред вратата. Матиас Курьор изпревари защитник и от близко разстояние преодоля Александър Любенов. Четвърт час след началото „червено-черните“ получиха право да изпълняват дузпа. Велислав Василев игра неволно с ръка в наказателното поле. Георги Давидов беше на перфектната позиция и посочи бялата точка. Илия Димитров се нагърби с изпълнението, но ударът му беше отразен от Иван Дюлгеров. Стражът на Черно море хвана ъгъла и изби в ъглов удар. В 29-ата минута Черно море удвои преднината си. Матиас Курьор този път влезе в ролята на асистент. Той изведе Евгений Сердюк сам срещу Любенов. Украинският нападател вкара хладнокръвно за 2:0, след което призова за мир в родината му, като показа фланелка с украинското знаме и надпис „Не на войната“. Пет минути по-късно Сердюк получи нов шанс да обстрелва вратата на „железничари“. Той овладя и стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Любенов. Секунди по-късно Локо София отговори, като Виржил Пинсон шутира опасно, но покрай целта. В края на първата част Матиас Курьор пропусна уникален шанс да направи резултата класически. След нападение отляво той се озова на чиста позиция очи в очи с Любенов. Нападателят на варненци опита да копне топката, за да преодолее стража, но мерникът му изневери.

Втората част започна в бавно темпо. В 55-ата минута Курьор опита атрактивна задна ножица, но прати топката над напречната греда. В 69-ата минута Сердюк се възползва от огромна грешка на Локомотив София и вкара за 3:0. След лошо извеждащо подаване топката се спря малко пред наказателното поле. Любенов беше излязъл, за да изчисти. Вратарят не се разбра с Катсикас. В крайна сметка топката се озова в Сердюк, който на празна врата направи резултата класически. Четвърт час преди изтичането на редовното време Пабло Гарсия стреля мощно от средна дистанция, но неточно.

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 23. Пабло Гарсия (Мартин Дичев 90’+1), 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов – К, 19. Матиас Курьор (Родриго Вилела 84′), 10. Велислав Василев (Стефан Велев 46′), 9. Евгений Сердюк (Денислав Ангелов 73′)