Черно море постигна уникален обрат срещу Ботев в Пловдив – 4:3

3

Черно море победи с 4:3 Ботев в уникална голова драма в Пловдив в мач от седмия кръг на efbet Лига. Домакините на три пъти повеждаха в резултата, но варненци успяваха да изравнят, а накрая и стигнаха до успеха с две попадения в рамките на минута

„Канарчетата“ поведоха в осмата минута, когато с техничен удар Антоан Бароан преодоля Иван Дюгеров. „Моряците“ изравниха след много добра атака в 19-ата минута, завършила с красив удар на Закария Беншаа. В 41-ата минута с актобатично изпълнение Антоан Бароан отново даде аванс на домакините. В 64-ата минута Матеуш Клементе изравни след добавка при пряк свободен удар. В 67-ата минута Рой Херман се възползва от грешка на Мартин Дичев и отново даде аванс на „канарчетата“. Гостите достигнаха до пълен обрат в рамките на минута, след като в 88-ата Матиас Курьор изравни, а в 89-ата Точукву Ннади прати топката в собствената си врата, пише Dsport.

Така Ботев Пловдив остава 15-и в 1 точка. Черно море вече е лидер с 15 пункта. В следващия кръг „канарчетата“ приемат амбициозния млад тим на Септември София, докато Черно море е домакин на шампиона Лудогорец.

Ботев Пловдив – Черно море 3:4

1:0 Антоан Бароан 8′, 1;1 Закария Беншаа 19′, 2:1 Антоан Бароан 41′, 2:2 Матеуш Клементе 64′, 3:2 Рой Херман 67′, 3:3 Матиас Курьор 88′, 3:4 Точувку Ннади 89′

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман (79′ 24. Джаспър ван Хертъм), 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс (79′ 21. Точукву Ннади), 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан (69′ 17. Николай Минков), 18. Самуел Супрайен (41′ 15. Джеймс Ето’о), 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов (73′ 10. Велислав Василев), 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 7. Матеуш Клементе, 32. Мартин Дичев (73′ 77. Стефан Велев), 71. Васил Панайотов (К), 88. Мимито, 20. Мадри Кета (78′ 39. Николай Златев), 31. Закария Беншаа (66′ 19. Матиас Курьор), 9. Евгений Сердюк

Жълти картони: Дилан Мертенс, Роберто Пунчец, Виктор Генев (БП), Закария Беншаа, Мартин Дичев, Матеуш Клементе, Евгений Сердюк, Петар Босанчич, Васил Панайотов (ЧМ)

Съдия: Станислав Тодоров