Черно море отстъпи на Лудогорец с 1:2 на „Тича“ (СНИМКИ)

49

Черно море отстъпи в домакинския си мач срещу Лудогорец с 1:2 в 20-тия кръг на efbet Лига. За „моряците“ това е едва втората домакинска загуба от началото на сезона, пише Dsport.

Гостите от Разград демонстрираха изключителна ефективност при реализирането на головите си положения преди почивката. Каули Оливейра се разписа за 1:0, а Спас Делев удвои преднината на шампионите. В същото време варненци трудно създаваха голови опасности, а и направиха няколко пропуска.

Едва в 90-ата минута Черно море върна едно от попаденията. Дебютантът Юлиус Каспаравичус се разписа, но времето до последният съдийски сигнал на Георги Кабаков беше недостатъчно.

След успеха Лудогорец дръпна на седем точки пред втория ЦСКА, който ще премери сили със Славия. Черно море пък остава четвърти, на 3 точки зад Ботев Пловдив.

Първият точен удар дойде в 4-тата минута. Каули Оливейра проби през центъра и стреля от раницата на наказателното поле, но право в ръцете на Иван Дюлгеров.

Четвърт час след началото Мануел Шоу пробва късмета си с изстрел от средна дистанция, но отново стражът на варненци не беше затруднен и улови без проблеми.

Гостите продължиха да владеят повече топката и да създават по-добрите голови опасност. Лудогорец получи пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Кирил Десподов предпочете да центрира. Мануел Шоу изпревари противник и стреля опасно с глава, но покрай левия страничен стълб.

В 27-ата Родриго Вилела проби по левия фланг и нахлу в наказателното поле. От аутлинията той опита остро подаване във вратарското поле. Серджио Падт успя с крак да отклони, а всички се разминаха с топката.

Пет минути по-късно Лудогорец поведе с добре организирана атака отляво. Каули Оливейра изведе Жан Карничник на фланга. Той комбинира с Кирил Десподов, който центрира меко в наказателното поле. Каули изостри нападение, след което беше на правилното място, за да порази целта с глава от близко разстояние.

Отговорът на Черно море беше мигновен. Домакините отправиха три удара в рамките на няколко минути, но не затрудниха Падт. Последният от поредицата изстрели беше на Цветомир Панов, който стреля високо над напречната греда.

В 38-ата минута разградчани вкараха за 2:0. Спас Делев стреля от границата на наказателното поле. Влатко Дробаров отклони топката и заблуди Дюлгеров, който беше безпомощен. Голът в крайна сметка беше записан на сметката на Делев.

Две минути преди почивката „моряците“ претендираха за дузпа за нарушение срещу Матиас Курьор. Георги Кабаков остана безмълвен, като не последва намеса и на системата ВАР.

Първият удар през втората част отново беше по посока вратата на Дюлгеров. Кирил Десподов стреля директно от пряк свободен удар, но стражът спаси. Дистанцията беше сериозна и Дюлгеров имаше достатъчно време за реакция.

Десетина минути по-късно удар на Пабло Гарсия от 30-ина метра профуча опасно близко край вратата на Падт.

В 66-ата минута Родриго Вилела си освободи пространство за изстрел и отправи такъв от дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на Падт.

Лудогорец добре неутрализираше опитите на домакините да се върнат в мача. Шампионите владееха добре топката и бяха много опасни на контраатака. В 78-ата минута Каули Оливейра беше изведен зад защитата на Черно море. Бразилецът центрира към Алекс Сантана, който стреля от въздуха, но високо над напречната греда.

В края на редовното време Черно море успя да върне един от головете. Двама от включилите се като резерви изработиха попадението. Младият Никола Златков беше изведен отдясно. Той центрира към новото попълнение Юлиус Каспаравичус, който с глава матира Падт за дебютния си гол със зелено-бялата фланелка.

Този гол обаче падна твърде късно и времето до последния съдийски сигнал не стигна на „моряците“, за да стигнат поне до точка от срещата.

Черно море – Лудогорец 1:2
(0:1 Каули Оливейра 33′, 0:2 Спас Делев 39′, 1:2 Юлиус Каспаравичус 90′)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов – К (Юлиус Каспаравичус 83′), 23. Пабло Гарсия, 28. Влатко Дробаров, 7. Родриго Вилела (Николай Златев 83′), 8. Мазир Сула (Денислав Ангелов 70′), 19. Матиас Курьор, 10. Велислав Василев (Стефан Велев 78′)

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 7. Алекс Сантана, 11. Кирил Десподов – К (Бернард Текпетей 66′), 19. Пиерос Сотириу, 21. Жан Карничник, 22. Джордан Икоко (Клод Гонсалвеш 76′), 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 90. Спас Делев (Доминик Янков 84′), 95. Каули Оливейра

Съдия: Георги Кабаков