Черно море “катастрофира” в Стара Загора

96

Черно море допусна тежка загуба в 6-ия кръг от Първа лига и остава в дъното на класирането. Моряците бяха разбити с 0:4 при визитата си на Берое в Стара Загора.

Треньорът Илиан Илиев не можеше да използва капитана на отбора Даниел Димов заради наказание, както и голмайстора Матиас Курьор, който е в Париж, където сключва граждански брак. Освен това мача се разви по възможно най-лошия сценарий за гостите.

Срещата можеше да има коренно различен ход, но две ключови ситуации през първото полувреме наклониха везните в полза на домакините. Централният нападател на Черно море Исмаил Иса пропусна отлично положение за гол, а 5 минути преди почивката Берое отбеляза попадение след съдийска грешка. Крум Стоянов получи пас на фланга, намирайки се в явна засада, но тя не бе отсъдена. Левият бек напредна и центрира в полето, където Кукула вкара за 1:0. За капак в средата на полувремето Родриго получи разтежение и напусна принудително.

През второто полувреме Берое тотално доминираше и вкара нови три гола чрез Кукула (51), Иван Минчев (58) и Алиуна Фал (68). С това обаче неприятностите за Черно море не се изчерпаха. Иса опита да изрита без топка Георги Ангелов и получи червен картон в 65-ата минута, заради което със сигурност ще пропусне поне следващия мач от първенството.