Ударно начало за Гранд Про в Шампионската лига (снимки)

0

Гранд Про-Коктейлс стартира с убедителна победа със 7:2 над шведския Ибра Гьотеборг в своята група от предварителния кръг на Шампионската лига по футзал. Двубоите от квартета се играят в Двореца на културата и спорта във Варна. Шампионите на България изиграха трудно и нервно първо полувреме, но през второто разпиляха своя съперник.

Варненци поведоха с 1:0 в 12-ата минута, когато Даниел Несторов завърши перфектна триходова комбинация. Малко след това обаче шведите наказаха грешка при изнасянето на топката от страна на домакините и изравниха чрез Кораб Бакраки. В последната минута на първото полувреме Бойко Косев-Бобеца направи 2:1 за Гранд Про. Страхотни адмирации заслужава вратарят на варненци Исмет Хаджиев, който на 3-4 пъти спаси почти сигурни голове, след като играчи на Ибра излизаха сами срещу него.

През второто полувреме на терена имаше един отбор – този на Гранд Про-Коктейлс, който с две попадения на Иван Йованович и по едно на Йован Станкович и Даниел Несторов доведе нещата до 6:2. Шведите намалиха с дълга дузпа, реализирана от Симон Шекрун, но в края младокът Георги Карагеоргиев оформи крайния резултат с мощен удар.

В по-ранния мач Илвес Тампере (Финландия) победи с 3:0 Кардиф (Уелс).

Утре в 18 ч. Илвес Тампере играе с Ибра, а в 20,30 ч. Гранд Про излиза за втори успех в групата – срещу Кардиф. Последните мачове са в събота (11 август), като отново домакините играят втория за деня мач – в 20,30 ч. с Илвес Тампере. Само първенецът в групата продължава в следващия кръг на надпреварата.

Съставът на Гранд Про: 1. Исмет Хаджиев, 5. Миша Милошевич, 10. Иван Йованович, 11. Йован Станкович, 15. Димитър Пантев (2. Георги Карагеоргиев, 6. Стойчо Попчев, 7. Валентин Колев, 8. Бойко Косев, 9. Димитър Кръстев, 12.Станимир Атанасов, 14. Даниел Несторов)

Съставът на Ибра: 1. Маурисио Тапия, 2. Симон Шекрун, 6. Йетон Горкай, 11. Ментор Жуби, 19. Кораб Бакраки (3. Салар Беян, 5. Блерим Ферати, 8. Мохамед Омейрат, 9. Мануел Лопес, 10. Даниел Перейра, 17. Принс Ехиробо,  18. Пауло да Круз)