Гранд Про разби и Кардиф в Шампионската лига по футзал

1

Гранд Про-Коктейлс продължава с отличното представяне в предварителната си група от Шампионската лига. След като вчера разгроми със 7:2 шведския Ибра Гьотеборг, днес варненци удариха с 4:1 уелския първенец Кардиф Сити. Така нашите са пред исторически успех, като за целта им е нужно поне равенство в последния мач с Илвес Тампере от Финландия за да се класират за следващата фаза. До момента двата отбора са с по 6 точки, но головата разлика на Гранд Про е по-добра.

Днес нашите започнаха доста нервно срещата с Кардиф, което бе нелогично предвид вчерашния летящ дебют в турнира. Все пак в 5-ата минута те успяха да открият резултата след страхотна атака. Бойко Косев намери с дълъг пас Даниел Несторов, който отклони с пета към Георги Карагеоргиев и той с мощен шут преодоля уелския вратар Лий Джоунс. При този резултат завърши първото полувреме.

Малко след почивката Кардиф успя да възстанови равенството чрез Даниел Харалампоус, а инкасираното попадение подейства отрезвяващо за играчите на Гранд Про, които отново вдигнаха оборотите. При една бърза атака Миша Милошевич бе повален извън наказателното поле от вратаря Джоунс, който бе изгонен. Докато съперника бе с 4 души на полето варненци успяха да се възползват и Стойчо Попчев реализира втори гол в уелската врата. До края се разписаха Валентин Колев и Даниел Несторов. Особено красиво бе попадението на привлечения от Левски София-Запад състезател. Той пое топката и я забоде в мрежата със страхотен фалц от почти нулев ъгъл.

Под въпрос за решителния двубой с Илвес Тампере е Валентин Колев, който получи контузия в глезена. Срещата е в събота (11 август) от 20,30 в зала “Конгресна” на Двореца на културата и спорта.

Гранд Про-Коктейлс – Кардиф Сити 4:1

Гранд Про: 1. Исмет Хаджиев, 5. Миша Милошевич, 8. Бойко Косев, 10. Иван Йованович, 15. Димитър Пантев (12. Станимир Атанасов, 2. Георги Карагеоргиев, 3. Филип Филипов, 6. Стойчо Попчев, 7. Валентин Колев, 9. Димитър Кръстев, 14. Даниел Несторов)

Кардиф Сити: 1. Лий Джоунс, 4. Тейлър Хардинг, 6. Дъглас Рийд, 12. Даниел Харалампоус, 14. Дийн Мейнард (13. Крейг Уилямс, 5. Матю Крофт, 7. Джони Нелсон, 8. Джо Дайър, 10. Тайлър Милс, 16. Александър Долман, 20. Кевин Грийн)