Гранд Про-Коктейлс спечели купа “Варна 2012”

0

Отборът на Гранд Про-Коктейлс спечели турнира по футзал за купа “Варна 2012”, след като победи на финала с 3:2 Черно море-Мания. Любопитното е, че двата тима играха финал и в държавното първенство в този спорт, като там отново триумфираха “професионалистите”.

Първата част на финалния двубой за купа “Варна 2012” завърши при резултат 1:1, като резултатът бе открит в полза на „маниаците” след гол на Николай Ненков, а изравнителното попадение бе дело на Мартин Димов. През второто полувреме състезателите, водени от Свилен Иванов, допуснаха много грешки както пред противниковата врата така и в отбрана, но въпреки това отново успяха да излязат напред в резултата след точен удар на Димитър Петев. Допуснатите грешки от играчите на Черно море–Мания не останаха ненаказани и при една от тях Димитър Пантев се възползва по отличен начин, възстановявайки отново равенството. Така се стигна до решителния момент във финала, а именно директното попадението от свободен удар на Христо Димитров 20 секунди преди сирената, с което бе сложена точка на тази интересна среща. В двубоя за третата позиция в турнира отбора на Бултрас се наложи с 4:3 над младият тим на Черно море.