Спартак 1918 изплува над чертата

0

Спартак Варна постигна ценен домакински успех над Несебър и след грешната стъпка на Добруджа, за първи път от много време излезе от зоната на изпадащите. Пред не повече от 150 зрители, соколите спечелиха с 3:1.

Резултатът бе фиксиран още до почивката, а през второто полувреме мачът се доигра. Домакините излязаха с голямо желание за победа и още в 7-ата минута стигнаха до гол – Велимир Иванович изведе Беадир Беадиров отляво и той с точен удар по земя вкара топката в мрежата. Малко след това обаче, соколите бяха попарени. При първата си по-сериозна атака Несебър изравни след техничен прехвърлящ удар на Стоян Кадифчин. Възпитаниците на Никола Спасов пак се втурнаха напред и след половин час играха отново имаха аванс. Ерхан Мехмед вкара много красив гол, копвайки топката над вратаря на гостите от границата на наказателното поле. Минути преди края на полувремето Беадиров засече прострелен пас по земя на Димо Димов и с второто си попадение в срещата на практика реши двубоя.

След загубата Несебър и на теория изпадна във „В” група, тъй като остана на 6 точки от Спартак два кръга преди края, а в последната си среща соколите ще вземат служебни три точки.

Спартак – Несебър 3:1

Голмайстори: Беадиров (7, 41), Мехмед (30); Кадифчин (10)

Спартак: 12. Марков, 19. Цирков, 5. Маринов, 14. Димов, 15. Илиев, 10. Боев, 70. Кателиев (46 – 8. Г. Димитров), 23. Иванович (90 – 32. Христов), 20. Мехмед, 22. Беадиров, 99. Пл. Иванов (74 – 33. Събков)

Несебър: 12. Стоянов (65 – 33. Николов), 2. Ат. Димитров (46 – 11. Брестовички), 22. Крачунов, 25. Соколов, 5. Попов, 6. Божков, 17. Кадифчин, 16. Орловски, 9. Александров,  21. Ив. Димитров, 15. Калайджиев (46 – 24. Стоименов)

Съдия: Вихрен Манев

Жълти картони: Маринов, Димов (С); Попов, Орловски, Божков, Брестовички, Калайджиев (Н)