Нова издънка на Спартак Варна у дома

6

В битката на дъното в Източната „Б” група, Спартак Варна и Добруджа изиграха слаб мач, който завърши при 0:0. Равенството сериозно компрометира шансовете на домакините в борбата за оставане при професионалистите. Те допуснаха втора поредна издънка у дома срещу пряк конкурент, след като преди две седмици паднаха от Несебър.

Близо час соколите играха с човек повече, след като в 33-ата минута капитанът на гостите Филип Флоров спря с ръка голова атака. Численото им преимущество обаче не доведе до почти нищо интересно пред вратата на Добруджа. Възпитаниците на Никола Спасов държаха повече топката и опитваха да натискат, но така и не успяха да създадат по-сериозно голово положение. Най-интересното през второто полувреме бе по една греда за двата отбора след изпълнения на пряк свободни удари от страна на Боян Илиев от Спартак и Павлин Тодоров от Добруджа. Иначе докато на терена имаше числено равенство добричлии пропиляха златен шанс за гол – Ивайло Лазаров излезе сам срещу Мирослав Марков, но стражът на варненци спаси.

„Играхме изключително слабо. Нямам обяснение за представянето ни”, заяви ядосано след края на мача треньорът на Спартак Никола Спасов. „Доволен съм от точката, тъй като в моя отбор преобладават млади играчи”, заяви пък колегата му Валентин Ангелов.

Така започна Спартак

Спартак Варна – Добруджа 0:0

Спартак: 12. М. Марков, 17. Георгиев, 3. Д. Дончев (65 – 9. Александров), 14. Димов (46 – 21. Начев), 15. Б. Илиев, 70. Кателиев, 7. М. Петров, 22. Беадиров (46 – 71. Желязков), 23. Иванович, 33. Каптиев, 11. Бижев

Добруджа: 30. Н. Марков, 20. Здр. Петров, 32. А. Димитров, 6. Флоров, 7. Коев (38 – 3. Мл. Димитров), 8. Н. Илиев, 27. Станков (68 – 28. Пасев), 9. Лазаров, 19. Тодоров, 22. Михайлов, 11. Андонов (89 – 21. Михалев)

Съдия: Борислав Колев

Жълти картони: Б. Илиев, Бижев (С); Михайлов, Станков (Д)

Червен картон: Флоров (Д)