Аржентинец на проби в Спартак

4

Аржентинският полузащитник Езекиел Хорасио Росендо дойде на проби в Спартак Варна и дори взе участие в контролата с Калиакра, заменяйки на полувремето Георги Бижев. Той е на 26 години, като за последно е играл в чешкия втородивизионен Баник Мост. През есента на този сезон Росендо е записал 16 мача в чешката втора лига, в които е отбелязал 1 гол. Разписва се на 21 август, при победа с 3:2 над Зенит Каслав. Иначе играе за последно за Баник в края на ноември, след което напуска клуба.

Росендо е свободен агент и ако наставникът Румен Димов реши да го задържи, Спартак няма да плаща трансферна сума. Агент на аржентинеца е македонецът Сашо Стефанов.

Езекиел Росендо

Халфът започва кариерата си в аржентинския Ел Порвенир, като през 2001 г. преминава в Архентинос Хуниорс. Остава 5 години в този клуб, преди през 2006 г. да подпише с чешкия Хмел Блсани. От 2007 г. до края на миналата година пък е част от Баник Мост.

Иначе контролата с Калиакра завърши при 0:0. Соколите се представиха по-добре от елитния ни съперник, но пак направиха доста пропуски. На два пъти пред гола се размина Беадир Беадиров, а веднъж Иван Александров. В 62-ата минута Беадиров все пак отбеляза гол, който обаче беше отменен заради съмнителна засада. Наставникът Румен Димов използва общо 19 футболисти, като цял мач на терена останаха само Боян Илиев, Диян Дончев и Станислав Желязков. След края на спаринга стана ясно, че предвидената последна проверка на Спартак със Светкавица пропада. Така соколите повече няма да играят контроли преди подновяването на сезона в Източната „Б“ група. Следващия уикенд варненци приемат Несебър.

Съставът на Спартак: Славов (Марков), Цирков (Христов), Илиев, Ст. Георгиев (Маринов), Д. Дончев, Желязков, Кателиев (Г. Димитров), Иванович (Боев), Беадиров (Димов), Александров (М. Петров), Бижев (Росендо)