Спартак победи с 3:1 Септември (Симитли)

32

Спартак спечели срещу Септември (Симитли) с 3:1 в двубой от 31-вия кръг на Втора лига на стадион „Спартак“. За трите точки точни бяха Янчо Андреев от дузпа, Даниел Начев и резервата Архан Исуф, а Владислав Златинов отбеляза почетното попадение за гостите от дузпа.

Така варненският тим прекъсна черната си серия от четири загуби поред на терена, като след втората беше записал служебна победа за срещата в Лом.

Успехът позволи също на Спартак да доближи на една точка лидера. Етър води с 59 пункта, пред Спартак – 58, Септември (София) – 56 и мач повече от варненци, Хебър – 52 и мач по-малко от варненци, Монтана – 52 и мач повече от спартаклии, и Миньор – 51.

Домакините започнаха агресивно и още в 4-тата минута Цветан Илиев уцели гредата. Минута по-късно Георги Бабалиев бе спънат и съдията посочи бялата точка, а капитанът Янчо Андреев превърна дузпата в гол с технично изпълнение – 1:0 за Спартак.

Натискът на домакините продължи и в 30-ата минута Даниел Начев увеличи преднината им с красив гол. След самостоятелен рейд халфът шутира мощно и топката се заби в горния десен ъгъл на вратата – 2:0.

В 43-тата минута гостите намалиха резултата, възползвайки се от първата си сериозна ситуация в двубоя. Техен играч бе повален, реферът отсъди дузпа и Владислав Златинов бе точен от бялата точка – 1:2.

В първите 20 минути след почивката играта беше равностойна, като домакините удържаха преднината си с мъдра и тактически правилна игра, а пред двете врати липсваха интересни положения.

В 79-ата минута гостите имаха добра ситуация за гол. След центриране техен играч шутира от движение, но вратарят Дичевски показа класа и изби кълбото.

В началото на триминутното продължение „соколите“ поставиха точка на спора. Мехмед Сабри проби и центрира добре към влезлия малко преди това Архан Исуф, който незабавно насочи топката в мрежата – 3:1 за Спартак.

Съставът на Спартак: 21. Иван Дичевски, 6. Генади Луго, 3. Ибрям Ибрям, 23. Мартин Василев, 11. Виктор Митев, 17. Цветан Илиев, 45. Даниел Начев (80 – 22. Лаур Кицану), 20. Николай Иванов (65 – 8. Георги Георгиев), 10. Янчо Андреев (85 – 13. Архан Исуф), 9. Мехмед Сабри, 7. Георги Бабалиев (65 – 71 – Георги Чукалов)

Резерви: 1. Станислав Нисторов, 4. Петър Патев, 15. Мартин Янакиев

Съдия: Валентин Станчев (Сливен), асистенти: Никифор Велков (Севлиево), Петър Балтов (Сливен), четвърти съдия: Михаел Павлов (Сливен), БФС делегат: Кондьо Кондев (Сливен), съдийски наблюдател: Красимир Василев (Русе)

Резултати от другите срещи днес: Струмска слава – Миньор 2:1, Добруджа – Марек 1:1, Марица – Лудогорец II 1:1, Монтана – Созопол 3:2, Септември (София) – Янтра 4:1. Утре Спортист приема дубъла на Ботев (Пд) в Своге, а във вторник ЦСКА 1948 е домакин на Хебър в София.