Спартак завърши с победа над Доростол (СНИМКИ)

123

Спартак победи Доростол с 3:0 в мач от предпоследния XXIX кръг на Трета лига – Североизточна група на стадион „Спартак“ и след минути футболистите ще получат Шампионската купа и златните медали за първото място. Те ще им бъдат връчени от секретаря на ЗС на БФС Варна Пламен Хаджийски.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Големият празник на феновете ще стартира в 19,18 часа, когато над стадиона се очаква да прелети хеликоптер.

ПРАЗНЕНСТВА И НАГРАЖДАВАНЕ НА СПАРТАК (СНИМКИ)

Срещата бе протоколна и поради тази причина Васил Петров даде почивка на много титуляри. В стартовия състав попаднаха таланти, като Иван Атанасов, Николай Василев, Тодор Кулев и Мартин Янакиев, както и Велислав Боев, който обаче беше титуляр през сезона. С капитанската лента пък спартаклии изведе Мирослав Георгиев.

Спартак поведе още в 4-тата минута. След триково изпълнение на фаул Йоан Маринов прехвърли технично вратаря отблизо и хвърли в еуфория публиката – 1:0.

В 14-ата минута отново Йоан Маринов се оказа в прегръдките на своите. Централният нападател засече майсторски остро центриране на Мартин Янакиев и изпрати топката в мрежата – 2:0.

След това домакините продължиха да имат контрол върху играта, като всяко тяхно добро отиграване се аплодираше от многобройните им фенове.

Най-много овации заслужи Мирослав Георгиев, който след показен самостоятелен пробив шутира силно, но вратарят спаси. Впоследствие стражът на гостите парира и мощен шут на Йоан Маринов.

В 59-ата минута превъзходството на Спартак доведе до трети гол. Реализира го юношата на клуба Мартин Янакиев с майсторски удар по земя – 3:0.

Съставът на Спартак: 12. Иван Атанасов (65 – 1. Цветомир Иванов) – 14. Николай Василев, 3. Ибрям Ибрям, 5. Мартин Паскалев, 2. Велислав Боев – 16. Тодор Кулев (65 – 8. Георги Георгиев) – 15. Мартин Янакиев, 17. Мирослав Георгиев – 90. Тугай Неджет, 7. Йоан Маринов (60 – 65. Юнуз Юнуз), 11. Мехмед Сабри (65 – 10. Янаки Смирнов)

Резерви: 6. Генади Луго, 13. Кристиан Върбанов, 19. Янчо Андреев, 9. Анте Бачков