МФК TNT спечели дербито с Ботев 18. Два отбора са без загубена точка след 3-и кръг във Втора лига

29
МФЛ-Варна

МФК TNT спечели дербито с МФК Ботев 18 от третия кръг на първенството на Втора лига от МФЛ-Варна. Двата тима бяха с пълен актив досега и успехът в тази среща бе изключително важен. “Динамитите” успяха да бият с 3:2, но това не стана никак лесно. “Канарчетата” повеждаха на два пъти в резултата, а развръзката дойде малко преди края на сблъсъка. Диан Господинов даде аванс на Ботев 18 с гол в 11-ата мин., а в 26-ата Никола Иванов изравни. Само пет по-късно Стоян Данаилов даде нов аванс на “жълто-черните”, но Никола Иванов донесе успеха на TNT с нови две попадения в 34-ата и 37-ата, с които оформи и своя хеттрик.
Отборът на MFC Grey Goose също завоюва трети успех, след като победи с 6:4 коравия тим на МФК “Сони – М”. “Сивите гъски” поведоха чрез Габриел Атанасов в 10-ата мин., но след това бяха шокирани от своя съперник, който вкара три поредни гола само за 6 минути чрез Йордан Костов (10`), Станислав Ников (11`) и Петьо Стоянов (16`). Секунди след това лидерът при голмайсторите Цанко Иванов намали, а в последната минута на първата част Станислав Ников изравни за 3:3. Grey Goose стигна до пълен обрат, и то убедителен, след три поредни гола на Станислав Ников (24`), Стефан Николов (27`) и Габриел Атанасов (38`), за да се стигне до последната минута, в която Валентин Иванов от Сони-М оформи крайния резултат.
MFC PULSE се възползва от загубата на Ботев 18 и излезе на трето място в класирането, след като победи със 7:3 FC INTERSTARS. Двата отбора си размениха по един гол чрез Красен Георгиев (5`) и Добромир Николов (18`), след което играчите на Pulse сътвориха истинска голеада с шест поредни попадения – на Наско Младенов (20`), Димитър Димитров (21`), Александър Димитров (23`, 27`), Митко Митев (26`) и Красен Георгиев (29`). “Звездите” стигнаха до два гола в края чрез Мирослав Минков (33`) и Тодор Дилов (34`).
АФК “Албион” записа първа победа в първенството, като тя бе доста убедителна с 6:1 над МФК Владислав , който все още няма спечелена точка в шампионата и се закотви на дъното. “Островитяните” дръпнаха с 4:0 след точни удари в мрежата на Мартин Игнатов (11`), Ивайло Янков (20`, 32`) и Теодор Кожухаров (27`). Силите на владиславци стигнаха само до един гол на Венелин Георгиев в 33-ата мин., след който Теодор Кожухаров (37`) и Антон Балев (40`) доведоха нещата до убедителна победа за албионци.
АФК Абсолют Варна и ФК Хищници вече не са с нулев точков актив, след като завършиха 2:2 помежду си. Бертан Рахим (12`) и Деян Хаджийски (28`) на два пъти даваха аванс на Абсолют, но “хищниците” успяваха да изравнят чрез Петър Великов (24`) и Атанас Василев (39`).