Монтана мачка на два фронта в АМФЛ-Варна, серията на Las Bellas продължава

94
През изминалата седмица се изиграха 20 мача в турнирите на Аматьорската мини-футболна лига. Голяма част от тях бяха от редовния кръг, а други – отложени от предишни. Любопитното е, че участващият в Premier лигата и Лига 2 – МФК Монтана, записа общо три успеха – два в елитната и един в по-долната дивизия.
Premier лига
Зеленина запази лидерството в Premier лигата на АМФЛ-Варна, след като регистрира загуба и победа през изминалата седмица. В отложена среща от деветия кръг “зелените” паднаха от МФК Монтана изключително драматично с 5:6. Възпитаниците на Красимир Кузманов стигнаха до успеха, въпреки че изоставаха с 1:3 на полувремето. До почивката два гола вкара Дарин Димитров, а един – Николай Димитров, като за съперника точен бе Миланов. През втората част обаче Монтана обърна до 4:3 чрез Миланов, К. Димитров и Владимиров. Димитър Димитров изравни за “зелените” в 40-ата мин., но последваха нови попадения на Владимиров и Андонов. Силите на лидера стигнаха само за още един гол, дело на Стефанов минута преди края.
Дни по-късно Зеленина се върна на победния път, като победи с 3:0 Fullmax на терените на Спортен комплекс “Спартак”. Лидерът реши всичко още до почивката, след като два пъти се разписа Николай Димитров, а веднъж точен бе Михайлов.
МФК Монтана пък спечели с 6:3 над The Unity, като резултатът бе 3:3 до 46-ата мин., а монтанци стигнаха до успеха с три попадения в последните 240 секунди. Пет гола за победата реализира Владимиров, а един добави Гачев. Демиров, Добрев и Цанев се разписаха за “Единството”.
Порто-Ди Ес. би с 6:3 Атлетик (Провадия). Пенев и К. Иванов вкараха по два гола за успеха, а Михайлов и П. Иванов добавиха по един. За провадийци реализираха Гунев и Георгиев (2).
МФК Балерини пък надигра убедително с 11:4 Gossip Bar. По четири пъти за победата се разписаха Матеев и Кадир, а по веднъж противниковата врата поразиха Загоров, Гайдарджиев и С. Георгиев. За “клюкарите” попаденията бяха дело на Каменов, Давидов, К. Илчев и Ахмед.
МФК Тича записа четвъртата си победа от девет мача, след като надигра АМФК Лудата банда с 4:2. Станчев и Стайков вкараха по два пъти за успеха, а за “бандитите” точни бяха  Найденов и М. Иванов.
Лига 1
Валекс победи със 7:2 Интернационал и поведе в класирането на Лига 1 с 3 точки пред втория Лудогорец Доброплодно, който обаче има мач по-малко. Четири гола за тима на Владислав Печиняков реализира Симеонов, две попадения добави Петров, а веднъж точен бе Димитър Димитров. За съперника вкараха Иво и Арсовски.
Godzila би с 6:3 ZARAFA Team, въпреки че изоставаше с 0:3 до 22-ата мин. До тогава две попадения реализира Кирилов, а едно – Момчилов. До почивката Ангелов върна едно попадение за “пицарите”, а през второто полувреме тимът стигна до нови пет. Три от тях отново реализира Ангелов, а по едно добавиха Василев и Миланов.
Кавалер-Варна и Мачкай Гришо направиха зрелищно равенство 5:5. Двата тима непрекъснато се гонеха в резултата и накрая логично взеха по точка. Два гола за “кавалерите” реализира Сали, а по веднъж точни бяха Комара, Христов и Тончев. За феновете на Григор Димитров Асад заби хеттрик, а по едно попадение добавиха Енев и Христов. Двата тима завършиха в намален състав, след като в последната минута съдията показа червени картони на Тончев и Енев.
Лига 2
МФК Монтана постигна деветата си победа от десет мача в Лига 2, след като разгроми с 10:2 iGaming. С четири попадения за успеха изригна Иванов, два пъти вкара Ганев, а по веднъж – Жицата, Кузманов, Миланов и Желязов. За съперника точни бяха Митев и Петров.
Арарат би със 7:5 Сборката и събра 24 точки, с които е втори. Успехът не дойде никак лесно, след като Сборката вкара три гола до 6-ата мин. чрез Игнатов, Марчев и Петров. Още до почивката обаче Арарат обърна резултата до 6:3, като хеттрик реализира Тахмисян, два пъти се разписа Ангътян, а веднъж – Белолипетский. Сашко и Марчев върнаха донякъде интригата, но Диремсзян сложи точка на спора, оформяйки крайното 7:5.
МФК Импакт победи с 9:2 Devils в Лига 2. Данков вкара хеттрик, по два пъти се разписаха Герасимов и Деменьтьев, а по веднъж – Жорката и Славчев. За “дяволите” точни бяха Йорданов и Иванов.
В друг двубой от тази лига Новаците излъгаха Red Partners с 3:2. Момчев вкара два пъти за успеха, а веднъж точен бе Димитров. За “червените” реализираха Христов и Русев.
Лига 3
В Лига 3 Las Bellas записа 10-ия си успех от 10 мача, след като в 12-ия кръг би с 3:2 Тангра. Тимът на Стоян Тодоров обаче на два пъти повеждаше чрез Пенчев, но Петров и Енчев изравняваха. Успехът за Las Bellas дойде след гол на Димов в 38-ата мин.
Хитстрой постигна осмата си победа, надигравайки с 14:5 VaLentiS. Поредните си пет гола вкара Димитър Петров-Ел Спиртиньо, Янчев добави четири, Радомиров се отчете с хеттрик, а по веднъж точни бяха Мл. Димитров, Исметов и Иванов. За съперника Атанасов и Недев вкараха съответно три и два пъти.
Fratelli най-после постигна първата си победа, като надигра с 5:3 Пластхим (Аксаково). По два гола реализираха Николов и Дервиш, а веднъж точен бе Исмаил. За аксаковци се разписаха Вангелов, Димов и Н. Стоянов.
DevLabs разби с 10:2 МФК Варна Юнайтед в друга среща от тази лига. Пет гола бяха дело на Панчев, Киров добави три, а Стоянов – два. За съперника и двете попадения бяха дело на Гешев.
Продължава слабата серия на Спартан, който записа трета поредна и четвърта в последните си пет мача загуба. В този кръг тимът на Димитър Христов бе надигран от Джамайките с 9:2. Цели пет гола за победата вкара Ганев, Петков се отчете с хеттрик, а веднъж противниковата врата порази Найденов. При 0:9 Христов и Сали направиха поражението на спартанци по-почетно.
Изиграха се и два отложени мача от Лига 3. Отборът на Джамайките постигна петата си победа от 11 срещи, след като надигра със 7:1 VaLentiS. Ганев се отчете с хеттрик, а по два пъти точни бяха Петков и Янков. За съперника се разписа Недев, който откри резултата.
Пластхим (Аксаково) пък би с 8:6 Тангра. Четири пъти за успеха вкара Вангелов, хеттрик реализира Н. Стоянов, а Цачков си вкара автогол. С три гола за Тангра се отчете Пенчев, два вкара Серафимов, а един – Цачков.