Куп призове, медали, купи и награди в турнира на АМФЛ-Варна

0

11434 отбора участваха в тазгодишното първенство на Аматьорската футболна лига-Варна. Те бяха разпределени в 4 самостоятелни първенства. В група А1 шампион стана тимът на Fullmax, в група А2 купата грабна Respect в Б1 ресторантьорите от Godzila станаха шампиони, а в Б2 „канарчетата” от Old Angels.

Gossip

Двата тима от A групите Respect и Fullmazx играха и финал за Супер Купа Варна, която дава право на участие в Купа на носителите на купи в Чепеларе. Срещата беше на високо ниво, въпреки аматьорския характер. Въпреки дъждовното време мачът бе наблюдаван от над 200 души публика. Respect не успя да защити титлата си от миналата година и по този начин супер купата отиде в Fullmax, които победиха убедително с 6:1. Четирите първенци плюс отбора на Gossip Bar получиха и право на участие в турнира на „Ариана“.

Всички шампиони получиха купи и медали, както и множество предметни награди. Вторите и третите отбори също бяха отличени с медали и предметни награди, раздадени бяха и уникалните 36 индивидуални приза – по 9 за всяко първенство.

За поредна година Аматьорска мини футболна лига Варна показа високо ниво на организация с уникалната отборна и индивидуална статистика на всеки играч и отбор. Самите тимове също демонстрираха как група приятели или фирма може да се отнесе професионално цели 29 кръга.