Юношите на Черно море подчиниха ЦСКА във Варна

0
Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море удари с 2:0 ЦСКА във Варна в среща от 23-ия кръг на елитното първенство до 17 години. Домакините доминираха през почти цялото игрово време и не оставиха съмнения в превъзходството си.

След няколко пропуска пред вратата на армейците, в 35-ата минута Влади Маринов откри резултата. Малко след началото на второто полувреме пък Карен Мадоян реши двубоя в полза на Черно море. С пасив от два гола играчите на ЦСКА тръгнаха по-смело в атака, но бяха разколебани от вратаря на варненци Георги Китанов. С няколко страхотни изяви, юношеският национал остави резултата непроменен до последния съдийски сигнал.

Успехът е втори пореден за Черно море, който преди седмица победи с 2:1 лидера Славия в София. Моряците са на шесто място във временното класиране, а в следващия кръг гостуват на Черноморец в Бургас.

Съставът на Черно море: Георги Китанов, Петко Цанков, Сами Миланов, Петър Петров, Симеон Неделчев, Николай Иванов, Васил Иванов, Карен Мадоян (Енчо Стойков), Александър Александров, Михаил Ангелов (Милен Ванков), Владо Маринов (Тодор Ненчев)