Черно море’96 се размина с Купата на БФС

5
Снимки: gong.bg

Юношеският отбор на Черно море, родени през 1996 г., не успя да триумфира с Купата на БФС. Във финала моряците бяха излъгани с 2:1 от Литекс на стадион “Ивайло” във Велико Търново. Селекцията на Иван Николов бе подкрепяна от всички треньори в школата на клуба. Двубоят на живо изгледаха още наставникът на мъжкия тим на ловчанлии Христо Стоичков, който бе в компанията на Цанко Цветанов и Трифон Иванов.

В началото на срещата Литекс имаше превес и в 14-ата минута успя да открие резултата. Голът обаче падна от доста спорна дузпа, отсъдена от елитния рефер Станислав Ставров, който ръководи двубоя. Наказателният удар бе реализиран от юношеския национал и звезда на Литекс’96 Кирил Десподов. След това Черно море успя да изравни играта, но до почивката резултатът остана непроменен. През втората част варненци тръгнаха смело в атака и в 70-ата минута стигнаха до попадение, отбелязано от Даниел Димитров. Пет минути преди последния съдийски сигнал обаче, моряците допуснаха грешка при изнасянето на топката, последва контраатака и Десподов с втория си гол в мача донесе купата на Литекс.

“Влязохме лошо в срещата. Не съм доволен от представянето ни през първите 15 минути. След това изравнихме играта и дори наложихме превес. Момчетата имаха огромно желание да спечелят, но за съжаление късметът не бе с нас”, каза след края на мача Иван Николов.

Съставът на Черно море: Атанас Найденов, Николай Николов, Преслав Дошков, Кристиян Николов (77 – Никола Радушев), Танел Мусин, Александър Йовчев, Мартин Костадинов, Александър Попов, Кристиян Пешков (57 – Даниел Димитров), Кадир Кадир (47 – Николай Николов), Мирослав Мирчев.