Старшата на моряците с успех в Бургас

0
Снимка: chernomorepfc.bg

Ценен успех в 21-ия кръг на Елитната юношеска дивизия до 19 години постигна Черно море. Моряците надиграха като гост връстниците си от Черноморец Бургас с 3:2, като още до почивката имаха аванс от три чисти гола.

След четвърт час игра, централният нападател Атанас Илиев бе изведен от Иво Богданов и хладнокръвно преодоля стража на акулите. Варненци продължиха да натискат и в 30-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Димитър Кюркчийски. Отново Атанас Илиев бе точен от бялата точка. Малко преди почивката се разписа и Кристиян Димитров след асистенция на автора на първите два гола Илиев.

В началните минути на втората част надмощието на Черно море продължи. Попадение на Веселин Тисовски бе отменено заради спорна засада, а Диян Малчев пропусна да се разпише, излязал сам срещу вратаря. В последните минути моряците без да бъдат принудени се прибраха в защита и това за малко да им коства трите точки. Черноморец упражни натиск, който доведе до два гола в мрежата на Николай Кирчев. Преди изиграването на двугите мачове от кръга Черно море се намира на четвърто място в класирането, а следващия понеделник приема Локомотив София.

Съставът: Николай Кирчев, Костадин Иванов, Георги Радев, Петър Иванов, Слави Сталев, Димитър Кюркчийски, Кристиян Димитров, Веселин Тисовски (70 – Станимир Николов), Иво Богданов (70 – Бекир Расим), Мустафа Мустафа (88 – Петър Михайлов), Атанас Илиев (80 – Диян Малчев)