Старшата на моряците се утвърди в петицата

0
Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море постигна нова победа в Елитната юношеска дивизия до 19 години и се утвърди на пето място във временното класиране. Моряците тотално надиграха у дома Спартак Плевен, но спечелиха само с 2:0 след куп пропуски. На три пъти и гредите помогнаха на стража на плевенчани.

Черно море откри резултата в 58-ата минута, когато Атанас Илиев се разписа след асистенция на Виктор Митев. Халфът вчера остана на пейката на първия отбор при загубата с 2:3 от Черноморец в Бургас, но днес бе един от най-добрите на терена, преди да бъде заменен. Голът по никакъв начин не промени поведението на двата отбора. Моряците продължиха да владеят повече топката и да редят атака след атака, докато гостите се задоволиха да се отбраняват с наситена защитна линия. Мачът бе решен в 78-ата минута, когато плеймейкърът Бекир Расим реализира второ попадение след комбинация с Диян Малчев.

В следващия кръг на 20 април Черно море гостува на ЦСКА в София. Армейците се намират непосредствено след варненци в класирането.

Съставът на Черно море: Николай Кирчев, Костадин Иванов, Слави Сталев, Александър Милев, Георги Радев, Станислав Николов (60 – Диян Малчев), Николай Иванов, Виктор Митев (65 – Веселин Тисовски), Кристиян Димитров (80 – Мустафа Мустафа), Бекир Расим, Атанас Илиев (80 – Димитър Кюркчийски)