Младшата на моряците стартира с успех

0

Черно море започна с победа пролетния полусезон в Елитната юношеска група до 17 години. Моряците надиграха като гост с 1:0 Чавдар Етрополе. Двубоят се игра на изкуствен терен в Правец. След равностойно начало, варненци успяха да вземат инициативата и в 30-ата минута бяха близо до гол, но Влади Маринов пропусна сам срещу вратаря. Все пак 5 минути по-късно Александър Александров се пребори за една спорна топка и майсторски отбеляза.

Надмощието на Черно море продължи и след почивката, като пропуски направиха капитанът Сами Миланов и Енчо Стойков. В средата на втората част моряците останаха с човек по-малко на терена и се прибраха в защита да бранят аванса си. В крайна сметка той бе запазен след отлични изяви на вратаря Християн Христов. Така в шести пореден мач отборът на Черно море до 17 години не допусна гол.

Съставът: Християн Христов, Петко Цанков, Сами Миланов, Петър Петров, Пламен Хорозов, Александър Александров, Николай Иванов, Васил Иванов, Симеон Неделчев (65 – Михаил Ангелов), Енчо Стойков (70 – Яни Янчев), Влади Маринов (46 – Карен Мадоян)