Стартира богатата програма от излети на ТД “Родни балкани” край Варна

1405

Oт 5-и септември започват излетите в крайградските зони на Варна, организирани от Туристическо дружество „Родни балкани“. Сезонът завършва на 29-и май. Всеки поход продължава около 5-6 часа и е с минимална трудност. Те са безплатни, но различното тази година е, че ще се приема дарение от 1 лв. от участник. Със събраните суми ще се маркират нови маршрути и ще се подновява вече наличната маркировка.


efbet с уникални бонуси за нови абонати. Регистрирайте се за секунди тук!


 

ИЗЛЕТИ 2021/22 В КРАЙГРАДСКАТА ЗОНА ЗА ОТДИХ
НА ТУРИСТИЧЕСКО ДРУЖЕСТВО РОДНИ БАЛКАНИ:

СЕПТЕМВРИ 2021 

05.09 неделя – 10 ч. Водач: Строимир Стоянов
Обръщача на кв. Виница – Шатрата – кв. Виница

11.09 събота – 10 ч. Водач: Калинка Бояджиева
Терапията – Царска вода – кв. Виница

12.09 неделя – 10 ч. Водач: Христо Иванов
Обръщача на кв. Галата – Паша дере – кв. Галата

18.09 събота – 10 ч. Водач: Денка Георгиева
Село Яребична (кметство) – село Долище – село Яребична
собствен транспорт

19.09 неделя – 10 ч. Водач: Петър Георгиев
кв. Аспарухово (спирка Джанавара) – Боровец – кв. Аспарухово

25.09 събота – 10 ч. Водач: Веселина Жекова
Обръщача на кв. Владиславово – Ловна чешма – кв. Владиславово

26.09 неделя – 10 ч. Водач: Красимир Йорданов
Последна спирка в гр. Аксаково – с. Доброглед – гр. Аксаково

 

ОКТОМВРИ 2021

02.10 събота – 10 ч. Водач: Юлиян Варимезов
Вятърна мелница – църква “Св. Марина“ – м-ст Караач – кв. Владиславово

03.10 неделя – 10 ч. Водач: Юлиян Варимезов
Кв. Аспарухово (спирка Джанавара) – Базиликата – кв. Аспарухово

09.10 събота – 9 ч. Водач: Росица Димитрова
ЖП гара Варна – Белослав – Капладжите – Белослав – ЖП гара Варна

10.10 неделя – 10 ч. Водач: Жени Кирякова
Обръщача на кв. Виница – чешма “Седмочисленици“ – кв. Виница

16.10 събота – 6.30 ч. Водач: Атанас Димитров
ЖП гара Варна – с. Търнак – с. Билка – “Трите каи” – ЖП гара Варна

17.10 неделя – 10 ч. Водач: Пламен Ботев
Обръщача на кв. Виница – Перчемлията – кв. Виница

23.10 събота – 10 ч. Водач: Калинка Бояджиева
Последна спирка в гр. Аксаково – с. Доброглед – гр. Аксаково

24.10 неделя – 10 ч. Водач: Строимир Стоянов
Обръщача на кв. Виница – Шатрата – кв. Виница

30.10 събота – 10 ч. Водач: Петър Георгиев
Терапията – Царска вода – Виница

31.10 неделя – 10 ч. Водач: Красимира Хинева
Обръщача на кв. Галата – х. Ветеран – х. Черноморец – кв. Галата
Международен ден на Черно море – почистване на плажа

 

НОЕМВРИ 2021

06.11 събота – 10 ч. Водач: Лилиан Тодоров
Село Орешак (паметник) – село Долище – село Орешак
собствен транспорт

07.11 неделя – 10 ч. Водач: Лилиан Тодоров
Обръщача на кв. Виница – чешма “Дядо Ицовата” – Виница

13.11 събота – 10 ч. Водач: Веска Кирова
Кв. Аспарухово (Читалището) – Арап чешма – полка – Паметника лодка – плажа – Аспарухово

14.11 неделя – 10 ч. Водач: Васил Стоев
Обръщача на кв. Виница – чешма “Седмочисленици“ – кв. Виница

20.11 събота – 10 ч. Водач: Снежанка Николова
Село Разделна (църква) – Петрич кале – село Разделна
собствен транспорт

21.11 неделя – 10 ч. Водач: Снежанка Николова
Обръщача на кв. Владиславово – Ловна чешма – кв. Владиславово

27.11 събота – 10 ч. Водач: Жени Кирякова
Последна спирка на гр. Аксаково – с. Доброглед – Аксаково

28.11 неделя – 10 ч. Водач: Красимир Йорданов
Обръщача на Владиславово – Яйлата – Кауфланд Възраждане

 

ДЕКЕМВРИ 2021

04.12 събота – 10 ч. Водач: Калин Костадинов
Кв. Аспарухово (спирка Джанавара) – Боровец – Аспарухово

05.12 неделя – 10 ч. Водач: Радко Радев
Обръщача на кв. Виница – Перчемлията – кв. Виница

11.12 събота – 10 ч. Водач: Атанас Димитров
Терапията – Царската вода – кв. Виница

12.12 неделя – 10 ч. Водач: Пламен Ботев
Обръщача на кв. Виница – Ненова чешма – кв. Виница

18.12 събота – 10 ч. Водач: Радко Радев
Последна спирка кв. Галата – Паша дере – кв. Галата

19.12 неделя – 10 ч. Водач: Красимира Пантелеева
Коледен поход: Обръщача на кв. Владиславово – крепост Мъглиж – кв. Владиславово

 

ЯНУАРИ 2022

08.01 събота – 10 ч. Водач: Петър Георгиев
Кв. Аспарухово (спирка Джанавара) – Боровец – Аспарухово

09.01 неделя – 10 ч. Водач: Калинка Бояджиева
Обръщача на кв. Виница – ч. “Седмочисленици“ – Виница

15.01 събота – 10 ч. Водач: Калин Костадинов
Обръщача на Владиславово – Яйлата – Кауфланд Възраждане

16.01 неделя – 10 ч. Водач: Жени Кирякова
Последна спирка в гр. Аксаково – с. Доброглед – гр. Аксаково

22.01 събота – 10 ч. Водач: Калинка Бояджиева
Обръщача на кв. Галата – х. Черноморец – кв. Галата

23.01 неделя – 10 ч. Водач: Строимир Стоянов
Обръщача на кв. Виница – Шатрата – кв. Виница

29.01 събота – 10 ч. Водач: Иглика Топалова
Село Яребична (кметство) – село Долище – село Яребична
собствен транспорт

30.01 неделя – 10 ч. Водач: Веселина Жекова
Обръщача на кв. Владиславово – Ловна чешма – кв. Владиславово

 

ФЕВРУАРИ 2022

05.02 събота – 10 ч. Водач: Снежанка Николова
Село Разделна (църква) – Петрич кале – село Разделна
собствен транспорт

06.02 неделя – 10 ч. Водач: Снежанка Николова
Обръщача на кв. Виница – Перчемлията – кв. Виница

12.02 събота – 9 ч. Водач: Росица Димитрова
ЖП гара Варна – Белослав – Капладжите – Белослав – ЖП гара Варна

13.02 неделя – 10 ч. Водач: Атанас Димитров
Терапията – Царска вода – Виница

19.02 събота – 10 ч. Водач: Юлиян Варимезов
Кв. Аспарухово (спирка Джанавара) – Базиликата – Боровец – кв. Аспарухово

20.02 неделя – 10 ч. Водач: Строимир Стоянов
Обръщача на кв. Виница – Шатрата – кв. Виница

26.02 събота – 10 ч. Водач: Лилиан Тодоров
Село Орешак (паметник) – село Долище – село Орешак
собствен транспорт

27.02 неделя – 10 ч. Водач: Лилиан Тодоров
Обръщача на кв. Виница – чешма “Дядо Ицовата“ – Виница

 

МАРТ 2022

05.03 събота – 10 ч. Водач: Васил Стоев
Обръщача на кв. Владиславово – Елен чешма – Овчарска поляна – кв. Владиславово

06.03 неделя – 10 ч. Водач: Васил Стоев
Обръщача на кв. Виница – Перчемлията – кв. Виница

12.03 събота – 10 ч. Водач: Красимира Хинева
Последна спирка кв. Галата – Паша дере – кв. Галата

13.03 неделя – 10 ч. Водач: Красимира Хинева
Обръщача на кв. Виница – Тодорова чешма – Колокоч – кв. Виница

19.03 събота – 6.30 ч. Водач: Атанас Димитров
ЖП гара Варна – спирка Дропла – Гермекая – Коджа кая – с. Билка – жп гара Варна

20.03 неделя – 10 ч. Водач: Красимира Пантелеева
кв. Аспарухово (спирка Зора) – Боровец – кв. Аспарухово

26.03 събота – 10 ч. Водач: Петър Георгиев
Обръщача Владиславово – Яйлата – Кауфланд Възраждане

27.03 неделя – 10 ч. Водач: Радко Радев
Обръщача на кв. Виница – Шатрата – кв. Виница

 

АПРИЛ 2022

02.04 събота – 10 ч. Водач: Калин Костадинов
Кв. Аспарухово (сп. Джанавара) – Боровец – кв. Аспарухово

03.04 неделя – 10 ч. Водач: Радко Радев
Терапията – Царска вода – Виница

09.04 събота – 10 ч. Водач: Красимир Йорданов
Последна спирка в гр. Аксаково – с. Доброглед – гр. Аксаково

10.04 неделя – 10 ч. Водач: Юлиян Варимезов
Вятърна мелница – църква “Св. Марина“ – м-ст Караач – кв. Владиславово

16.04 събота – 10 ч. Водач: Христо Иванов
Обръщача на кв. Виница – ч. “Седмочисленици“ – кв. Виница

17.04 неделя – 10 ч. Водач: Веска Кирова
кв. Галата (центъра) – Фара – Аязмото – плажа –х. Ветеран – кв. Галата

24.04 събота – 10/10.30 ч. Водачи: Веска Кирова/Радко Радев
Обръщача на кв. Владиславово – Овчарска поляна
Великденски туристически събор

30.04 събота – 10 ч. Водач: Веска Кирова
Последна спирка в гр. Аксаково – с. Доброглед – гр. Аксаково

 

МАЙ 2022

01.05 неделя – 10 ч. Водач: Иглика Топалова
Обръщача на кв. Виница – ч. “Седмочисленици“ – кв. Виница

07.05 събота – 10 ч. Водач: Георги Братоев
Последна спирка кв. Галата – Паша дере – кв. Галата

08.05 неделя – 10 ч. Водач: Пламен Ботев
Обръщача Владиславово – Яйлата – Кауфланд Възраждане

14.05 събота – 10 ч. Водач: Красимир Йорданов
Обръщача на кв. Виница – Шатрата – кв. Виница

15.05 неделя – 10 ч. Водач: Георги Братоев
Обръщача на кв. Виница – Перчемлията – кв. Виница

21.05 събота – 10 ч. Водач: Красимир Йорданов
Кв. Аспарухово (сп. Джанавара) – Боровец – Аспарухово

22.05 неделя – 10 ч. Водач: Пламен Ботев
Терапията – ТВ кула – Царската вода – кв. Виница

24.05 понеделник – 10 ч. Отговорник: Жечка Карова
Юнашки салон – участие в манифестацията по случай 24 май

28.05 събота – 10 ч. Водач: Росица Димитрова
Обръщача на кв. Владиславово – Елен чешма – Овчарска поляна – Аксаковска панорама – кв. Владиславово

29.05 събота – 10 ч. Водач: Денка Георгиева
Последна спирка кв. Галата – х. Черноморец – кв. Галата
Празнуване на 1 юни в аванс

 

Участниците трябва да бъдат подходящо обути и облечени според сезона, да си носят дъждобрани и постелки за сядане, храна и вода за деня. Почивките са според преценка на водача. Прибирането е около 16.00 ч.

От тази година, приемаме от участниците дарение от 1.00 лв. Парите се събират по време на обедната почивка от водача. Каузата отново е свързана с крайградските маршрути.
Със събраните суми ще се маркират нови пътеки и ще се поддържат наличните 15. Както всяко дарение и това не е задължително, но ще помогне много в мисията ни.

КЛУБ ЗА УЧЕНИЧЕСКИ ОТДИХ И ТУРИЗЪМ
гр. Варна, ул. „Иван Драсов“ 11
тел.: 0896 688 425, (052) 630 283
www.rodnibalkani.com