Спартак загуби с 20:31 от финландския Кокс (снимки)

0

IMG_8478Хандбалистите на Спартак записаха тежка загуба от финландския Кокс в първи мач от осминафиналната фаза на европейския клубен турнир Чалъндж Къп. Варненци отстъпиха с 20:31 в своята зала „Конгресна“ и на практика отпадат от надпреварата, тъй като трудно ще заличат разликата на реванша в Хелзинки.

Домакините получиха мощна подкрепа от феновете на футболния Спартак. Това обаче не стресна опитните финландци, които дръпнаха с 4 гола още на почивката, водейки с 15:11. През второто полувреме те увеличаваха постепенно преднината си, а най-голямата разлика стигна 13 гола. Най-резултатни за варненския тим бяха Димитър Георгиев и Бранимир Балчев с по 5 попадения, а за Кокс Таминен реализира 9. Реваншът е на 22 февруари в Хелзинки.