Закриха ветроходния сезон с регата „Бриз Есен“ във Варна

3
От 2 до 5 ноември в акваторията на Варненското езеро се проведе последната регата за сезон 2023 – „Бриз Есен“. В надпреварата участваха общо 106 състезатели от 15 клуба от Балчик, Варна, Несебър, Поморие, Приморско, Бургас и София.
Във всеки един от трите състезателни дни се провеждаха между четири и седем гонки в класовете „Оптимист“, „ILCA 4“, „ILCA 6“, „ILCA 7“, „FINN“ и „420“. Метеорологичните условия бяха изключително динамични, а състезателите преминаха през различни изпитания за духа и волята им – от слънчево време, слаб вятър и високи температури до студ, силен вятър с пориви над 35+ възела и дъжд, предизвикани от разразилата се краткотрайна буря във втория състезателен ден.
След края на надпреварата бяха наградени призьорите в отделните класове и възрастови групи на официалната тържествена церемония. Регатата се организира от СК „Черно море-Бриз“, със съдействието на „Дирекция спорт“ към Община Варна и в партньорство с Rem Management Ltd.
Ето и класирането в отделните класове и възрастови групи:
„Оптимист“ (63-ма участници):
Генерално класиране (63-ма участници):
1. Борислав Николов (ЯК „Кап. Г. Георгиев-Порт Варна“)
2. Щерион Даилов (ОМСК „Циклон“)
3. Иван Карчев (ЯК „Порт Бургас“)
Момчета младша възраст (33-ма участници):
1. Щерион Даилов (ОМСК „Циклон“)
2. Иван Карчев (ЯК „Порт Бургас“)
3. Давид Митев (СК „Черно море-Бриз“)
Момчета старша възраст (осем участници):
1. Борислав Николов (ЯК „Кап. Г. Георгиев-Порт Варна“)
2. Димитър Бозовайски (ОВК „Несебър 2000“)
3. Атанас Златев (ЯК „Поморие“)
Момичета младша възраст (12 участници):
1. Никол Бургазлиева (ОМСК „Циклон“)
2. Каролина Ценова (ЯК „Кап. Г. Георгиев-Порт Варна“)
3. Виктория Бинева (ЯК „Порт Бургас“)
Момичета старша възраст (10 участници):
1. Бояна Костуркова (ЯК „Кап. Г. Георгиев-Порт Варна“)
2. Рая Косева (СК „Черно море-Бриз“)
3. Рея Парушева (ОМСК „Циклон“)
Клас “ILCA 4”
Генерално класиране (17 участници):
1. Виктор Станоев (ЯК „Св.Николай“)
2. Божидара Бозовайска (ОВК „Несебър 2000“)
3. Мартин Митев (ОВК „Несебър 2000“)
Момчета до 16 години (шестима участници):
1. Христо Калчев (ЯК „Кап. Г. Георгиев-Порт Варна“)
2. Георги Петров (ЦСЯК „Академик“)
3. Николай Петков (СК „Черно море-Бриз“)
Момчета до 18 години (петима участници):
1. Виктор Станоев (ЯК „Св.Николай“)
2. Мартин Митев (ОВК „Несебър 2000“)
3. Владимир Обрешков (СК „Черно море-Бриз“)
Момичета до 16 години (две участнички):
1. Цвета Кирчева (ЯК „Кап. Г. Георгиев-Порт Варна“)
2. Елена Гочева (ВК „Синева“)
Момичета до 18 години (четири участнички):
1. Божидара Бозовайска (ОВК „Несебър 2000“)
2. Адриана Петкова (СК „Черно море-Бриз“)
3. Кемала Парушева (ОМСК „Циклон“)
Клас „ILCA 6“
Генерално класиране (осем участници):
1. Диана Маркова (ОВК „Несебър 2000“)
2. Радослав Гавраилов (ЯК „Кап. Г. Георгиев-Порт Варна“)
3. Владимир Стоянов (ЯК „Кап. Г. Георгиев-Порт Варна“)
Клас „ILCA 7“ 
Генерално класиране (четирима участници):
1. Михаил Белберов (ЯК „Кап. Г. Георгиев-Порт Варна“)
2. Мартин Пенев (МК „Балчик“)
3. Савелий Ивакин (СК „Черно море-Бриз“)
Клас “FINN”
Генерално класиране (8 участници):
1. Михаил Копанов (ЯК „Порт Бургас“)
2. Златко Атанасов (ОВК „Несебър 2000“)
3. Георги Йорданов (ОМК „Приморско“)
Клас „420“
Генерално класиране (3 екипажа):
1. Борислав Тодоров/Огнян Великов (МК „Балчик“)
2. Стефан Микаелян/Йордан Илиев (СК „Черно море-Бриз“)
3. Гергана Николова/Александър Христов (ЯК „Кап. Г. Георгиев-Порт Варна“)