Фурор за варненските клубове по водна топка при момчетата

14

КПС „Варна“ спечели държавното първенство по водна топка за момчета (родени 1998 и 1999 г.). Те записаха пет победи в петте си мача от втория турнир от финалната шестица, който се проведе на плувен комплекс „Приморски“. В надпреварата участваха цели четири тима от морската столица, като любопитното е, че и трите медалиста са варненски. На втора позиция е „Аква спорт“, а трети е „Комодор“. В класирането до шесто място подреждането е следното: „Локомотив – Н. Нанов“ (София), „Красна поляна“ (София) и „Черно море 1948“ (Варна). Последният двубой от турнира между КПС „Варна“ и „Аква спорт“ се превърна в своеобразен финал, тъй като двата тима имаха само победи. В крайна сметка с 13:10 надделяха момчетата на Станчо Велков. „Комодор“ пък успя да измести „Локомотив“ от третото място и да се окичи с бронзовите отличия. Медалите и купите на първите три отбора бяха връчени от доайена на варненската водна топка и делегат на БФВТ Вили Янев. Голмайстор на държавното първенство стана Даниел Василев от КПС „Варна“, който реализира 35 попадения в 5 мача.