Черно море-БАСК не успя да вземе гейм в Бургас

11
Черно море-БАСК

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха четвърта победа в Суперлигата. Състезателите на Найден Найденов се наложиха като домакини над Черно море БАСК с 3:0 (25:21, 25:22, 25:22) в мач от шестия кръг в Бургас.

Така бургазлии се изкачват на третата позиция с 12 победи (4 успеха, 2 поражения), а “моряците” са десети с 4 точки (1 победа, 5 загуби), пише bgvolleyball.com.

Варненци имаха предимство до средата на първия гейм, след което Нефтохимик поведе и запази доминацията си. Във втората част момчетата на Димитър Пангаров също имаха своите шансове, но шампионите поеха инициативата и увеличиха аванса си. Същото се случи и в последния гейм, като в ключовите моменти домакините отново показаха характер и се поздравиха с чиста победа и нови три точки.

Най-резултатен бе Дмитрий Яковлев с 22 точки (2 аса, 1 блокада), 10 добави Савелий Поздняков (1 блокада). За гостите Стефан Иванов завърши с 19 точки (4 аса, 3 блокади).

В следващия си двубой Нефтохимик среща ЦСКА, а Черно море приема Марек Юнион-Ивкони. Срещите са на 30 ноември и 1 декември.