Волейнационалките паднаха с 0:3 от Белгия

0

Волейболистките на България загубиха с 0:3 втората си контролна среща от Белгия, играна в зала „Конгресна“ на Двореца на културата и спорта във Варна. В отделните геймове момичетата на Марчело Абонданца отстъпиха с 18:25, 22:25 и 23:25. Двата отбора ще се изправят един срещу друг със сигурност в трета контролна среща утре в 17,30, а евентуално и в четвърта. За българките не игра Елица Василева, която е прищипала нерв на сутрешната тренировка. Тя и контузилата се в първия мач Габриела Коева, ще бъдат възстановени за следващата седмица, когато във Варна са двубоите от първия турнир на Европейската лига. От 8 до 10 юни съпернички на българките ще бъдат Швейцария, Франция и Турция. В предварителната група всеки от отборите ще домакинства в по един турнир. За финалната четворка в Чехия със сигурност се класира само победителят в групата, както и най-добрият втори отбор от трите квартета.