Черно море Тича показа силна игра, но загуби от Спартак с 9 точки разлика

35
Черно море Тича

Спартак Плевен записа втора победа от началото на сезона в НБЛ, след като се наложи с 82:73 (14:15, 21:15, 17:20, 30:23) над Черно море Тича в мач от четвъртия кръг на първенството. За младите играчите от Варна пък това е четвърта поредна загуба.

Домакините успяваха да диктуват темпото през първите 10 минути на срещата, но във втората част нещата започнаха да се променят. Още в началото тройка на Георги Бързаков даде преднина на Спартак (17:15), а след кратка гонка в резултата, гостите успяха да дръпнат с 5 точки (35:30) преди почивката.

След това аванса им се набъбна до 7 точки (37:30). Последва игра кош за кош, а дори и сменя на лидерството 05:24 мин. преди края на частта, след кош на Георги Боянов. Черно море обаче не успя да задържи преднината си и бързо допусна отново гостите от Плевен да вземат нещата в свои ръце. През последните 10 минути нищо не се промени. Двата отбора отново се преследваха в резултата. Въпреки, че 04:20 мин.преди края разликата беше стопена до 3 точки (62:65), играчите на Галин Стоянов не успяха да направят нищо повече, за да притеснят съперника си.

За Спартак Плевен Цветослав Острев завърши срещата с 23 точки, 14 отбеляза Николай Маринов, а 12 точки добави Константин Коев.

За Черно море Тича Веселин Георгиев беше най-резултатен с 20 точки. Мартин Коцев записа дабъл-дабъл – 16 точки и 14 борби, същото направи и Георги Боянов – 14 точки и 11 борби.