Черно море Тича победи Левски на старта на финалите за юноши U19 във Варна

38

Снимка: facebook.com/chernomoreticha

Академик София, Доростол и Черно море Тича започнаха с победи участието си в група B на финалите за юноши U19, които се провеждат във варненската зала „Христо Борисов“, пише BGbasket. Срещите се играят без публика, но пред залата има обособена “Фен зона”, където на телевизори могат да се гледат пряко по B1b TV, която излъчва на живо.

—————-

Искате почивка на море? Хотел “Елеганс” Ви чака само на 300 метра от плажа във Варна с атрактивни промоции

—————-

Домакинът Черно море Тича се наложи над Левски със 103:86. Първото полувреме бе много оспорвано, като двата тима залагаха предимно на нападението и на почивката „моряците“ водеха с минималното 50:49. Специално за финалите столичният тим се бе подсилил с Томислав Минков от Спортни таланти, който се оказа и големият коз на отбора до момента, отбелязвайки 22 точки само за първите две части.

Високата резултатност се запази и след почивката. Играта започна равностойно, но Черно море завърши третата част със серия от 15:0 и дръпна с 80:69 след силни изяви на Берк Мехмед. Именно и това се оказа преломният момент в мача, тъй като до края столичани така и не успяха да заличат пасива си.

—————-
Efbet дава 200 лв бонус за нов абонат! Регистрирайте се за секунди тук. Не Ви трябва карта, за да залагате

—————-

Двата тима завършиха със сходни показатели, като домакините имаха по-голямо предимство при асистенциите (28 срещу 13) и борбите (49 срещу 40). Те изпълниха и далеч повече наказателни удари от съперника (28/36 срещу 10/14).

Много силен мач за Черно море изигра Берк Мехмед, който завърши с 33 точки. Мартин Йорданов е с 25 точки и 10 борби, 11 точки добави Любомир Керемедчиев. За Левски с 29 точки и 11 борби се отчете Томислав Минков. Виктор Германов прибави 17 точки, а с 16 е Иван Павлов.

В другите двубои Академик надви ЦСКА със 75:53, а Доростол се наложи над Черноморец с 83:64.