Черно море Тича не успя да стигне до първа победа и в Плевен

41
Мартин Коцев

Спартак Плевен победи с 97:80 (27:23, 17:23, 26:19, 27:15) Черно море Тича в мач от 13-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство. Варненци все още нямат успех в НБЛ, докато за момчетата на Александър Дяковски това е шеста победа.

Срещата в Плевен изглеждаше доста интригуваща от самото начало. Двата отбора се гонеха в резултата през първата част, като домакините успяха да излязат едва с 4 точки напред (27:23). След тройка на Мартин Йорданов 05:32 минути преди края на втората четвърт Черно море дръпна напред (31:29) и не изпусна лидерството си до почивката (46:44).

Веднага след подновяване на играта Спартак се добра до равенство (46:46). Последва кратка гонитба в резултата. Тройка на Николай Маринов 06:34 минути преди края на третия период даде аванс от две точки на неговия тим (55:53), а след това интригата се загуби.

За Спартак Плевен Николай Маринов наниза 35 точки, Цветослав Острев завърши с дабъл-дабъл – 17 точки и 12 асистенции, а Георги Бързаков добави 15.

За Черно море Тича Георги Боянов вкара 23 точки, Мартин Йорданов записа дабъл-дабъл – 12 точки и 12 борби, Мартин Коцев също вкара 12 точки.