Черно море Тича загуби с 21 точки разлика от Балкан във Варна

26
Черно море Тича

Младият състав на Черно море Тича записа 19-ата загуба от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Моряците паднаха очаквано във Варна от Балкан Ботевград със 76:97.

Баскетболистите на двата тима заложиха на бързата игра и в началните минути кошовете следваха във всяка една атака. След 6-ата минута гостите заздравиха защитата си, прекъснаха няколко нападения на домакините и успяха да се откъснат с 10 точки – 12:22. От този момент Балкан не допусна преднината да падне под тази разлика.

Моряците направиха много пропуски, както в подкошието, така и в стрелба от далечно разстояние. По този начин безпроблемно гостите увеличаваха аванса, който още в средата на втората четвърт набъбна на 20 точки. Едва 2 минути преди почивката варненци напомниха за най-добрите си игри през сезона, вкарвайки няколко поредни коша, но вече бе късно и на полувремето се оттеглиха с пасив от 21 точки – 33:54.

—–

Имате абсолвентски празник? Професионалистите от Фотостудио “КЛАСИК” ще запечатат най-запомнящите се моменти. Възползвайте се от промоцията до края на април

——

След подновяването на играта ботевградчани играеха много по-спокойно и продължаваха да поддържат голям аванс. В 34-ата минута Веселин Георгиев получи тежка контузия. Крилото на Черно море Тича скочи за отскочила от таблото топка и при падането си на земята стъпи върху крак на противник. Той бе изнесен на ръце от съотборниците си и не се появи на полето до края на двубоя.

След инцидента баскетболистите се поизнервиха. Мартин Стефанов и Хопкинс напуснаха за по 5 фаула, като преди това и двамата получиха техническо нарушение. В последната четвъртина мача вече само се доиграваше, като интригата бе дали Балкан ще мине границата от 100 точки. Тя не бе постигната и след последната сирена крайният резултат бе фиксиран на 76:97.

Най-резултатен за Балкан бе Мирко Муланич с 16 точки, а общо петима играчи от гостите минаха границата от 10 пункта. За Черно море Тича Георги Боянов отново завърши с дабъл-дабъл 25 точки и 11 борби, а Мартин Коцев добави 17 точки.

Черно море Тича – Балкан 76:97 (19:29, 14:25, 19:27, 24:16)

Черно море Тича: Куртев 13, Боянов 25, Алексиев 8, Стефанов 4, В. Георгиев 1

(Коцев 17, Стойков, Савов 3, Кръстев 2, Молдов 3, Мехмед)

Балкан: Браун 5, Гаврилович 13, Маринов 5, Минков 8, Хопкинс 13

(Рийд 11, Д. Димитров 13, П. Иванов 4, В. Петков 4, Мулалич 16, Василев 5)

Съдии: Цеков, Нучев, Д. Георгиев