Черно море с тежка загуба от Лукойл във Варна

0

Лукойл Академик записа разгромна победа при гостуването си на Черно море във Варна от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига. Шампионите биха със 107:55, а това бе техен 23-и успех в първенството. За варненци не играха Пламен Алексиев, Милчо Борисов и Илхан Арабаджиев поради различни здравословни проблеми. В първата четвъртина бяха вкарани общо 51 точки като резултатът бе 31:20 в полза на студентите. През вторите 10 минути тимът на Марин Докузовски бе безапелационен с 33:9 , за да води с 64:29 на почивката.

През второто полувреме гостите намалиха малко темпото и оттренирваха някои заучени комбинации, но като цяло крайният изход бе предрешен гостите биха с цели 52 точки разлика. Лукойл вкара общо 15 тройки срещу само 5 за домакините. Андре Оуенс бе най-резултатен с 23 точки, а Веселин Веселинов завърши с 16. За Черно море Николай Колев вкара 15 точки, а Джими Хънт – 11.