Академик Варна излезе начело след разгромна победа

Публикувано в: Аматьорски футбол,Последни новини,Футбол |

000000ФК Академик Варна постигна поредна изразителна победа в А2 областна група. „Студентите“ прегазиха с 8:0 временния водач в класирането ФК Агромел Момчилово.

След два фрапантни пропуска на Академик резултатът беше открит в 11-ата минута с гол на Верздат Айрапетян. Две минути по-късно Хасан Мехмед покачи на 2:0. В 25-ата минута Галин Ганев направи резултата класически.

През втората част Академик беше отново по-активния тим на терена и логично се стигна до нов гол в 59-ата минута, а негов автор беше Мерт Мехмед. Хасан Мехмед направи 5:0 в 72-ата минута, а само една след това Мартин Томов прехвърли хитро вратарят на гостите за 6:0. Резервата Цвятко Йорданов отбеляза седмото попадение в 79-ата минута, а крайното 8:0 оформи Хасан Мехмед в 81-ата минута.

Така след този мач Академик се изравни по точки с Агромел, но варненци са с по-добри показатели. В слдващата среща „студентите“ посрещат Спортист (Михалич) отново на „Спорт палас“ в събота 16.00 ч.

Състав ФК Академик: Йордан Жечев, Мартин Томов, Джемил Джемил, Георги Георгиев, Верздат Айрапетян , Стоян Танев /Сашо Благоев/, Галин Галев /Цвятко Йорданов/, Мерт Мехмед, Вели Дурльов, Тихомир Петров, Хасан Мехмед