Страхотно представяне на Евър в два международни турнира

Публикувано в: Други,Лека атлетика,Последни новини |

00Силен уикенд изпрати варненският спортен клуб по лека атлетика Евър. Възпитаниците на Цонка Господинова и Крум Крумов участваха на два международни турнира.

Те спечелиха два златни, един сребърен и един бронзов медал от шосейния пробег „Кольо Фичето“ в Дряново.

Силвия Георгиева завоюва шампионската титла при девойките старша възраст възраст, а Мануел Петров стана шампион при юношите младша възраст. Стивън Лозанов грабна сребърен медал при юношите до 14 години, а Николай Петров е с бронзов при юношите до 16 години. В същата възраст четвърти остана Еркан Низам, а Валентин Бояджиев остана на една позиция зад тройката при 14-годишните.
Варненските леткоатлети оставиха страхотно впечатление с представянето си и на международния турнир по крос-кънтри в Луковит. В него участваха най-добрите лекоатлети в средни и дълги бягания. Това беше и състезанието, на което се селектира националния отбор за участие в Балканския крос-кънтри, който ще се проведе на 5 ноември в Чуприя, Сърбия. Отлично се представиха Силвия Георгиева, Мануел Петров, Еркан Низам и Стивън Лозанов.
Силвия завоюва шампионската титла при девойките старша възраст, въпреки че по принцип бяга при по малките. Така тя доби правото си за участие в Балканския крос-кънтри. Мануел Петров е шампион при юношите младша възраст, а Еркан Низам взе бронзов медал при юношите до 16 години. Стивън Лозанов е с четвърто място при 14-годишните.