Лекоатлетка на Евър (Варна) грабна сребро в Сърбия

Публикувано в: Други,Лека атлетика,Последни новини |

29_1Лекоатлетката на Евър Силвия Георгиева спечели сребърен медал на 60-ия балкански шампионат по кроскънтри. Тя бе на път да поднесе голямата изненада на кроса в Чуприя. 17-годишната Силвия бяга в челната група при девойките старша възраст, справи се със силната конкуренция на по-големи от нея атлетки и дори атакува титлата.

Талантливата варненка, която през лятото бе финалистка на стипълчейз на европейското за девойки младша, изпусна за 4 сек. първотно място при старша възраст.

Тя финишира втора на 4-километровото разстояние, като постигна 13:53 мин.

Шампионка стана силната туркиня Ускун Гюлназ с 13:49 мин. Другото наше момиче Диляна Минкина също се представи достойно, като завърши 10-а с 14:39.
Силвия, която през лятото няколко пъти подобри националния ни рекорд на стипълчейз, е състезателка на Евър-Варна с треньор Цонка Господинова.

Друго призово класиране записа Йоло Николов при мъжете, който зае осма позиция на 10 км с 31:44. Българските отбори при жените и мъжете също намериха място на почетната стълбичка с третите си места.

При жените купата получиха Симона Миланова (12-а), Маринела Нинева (13-а) и Радосвета Симеонова (15-а) след отборите на Турция и Румъния. Мъжете в състав Йоло Николов (8-и), Стоян Тевекелев (13-и) и Илия Куцаров (16-и) също отстъпиха само на Турция и Румъния.