Миро Градинаров и Бенфика с нова победа в Португалия

Публикувано в: Водещи новини,Волейбол |

29_1Варненският волейболист Мирослав Градинаров изнесе поредния си силен мач за португалския си клуб Бенфика. В двубой от петия кръг на местното първенство лисабонските орли победиха с 3:0 като гости Фонте Бастардо. В отделните геймове столичани спечелиха доста убедително с 25:19, 25:13, 25:21. Това бе четвърти успех за Градинаров и съотборниците му в шампионата на иберийската страна, като те имат и една загуба. За съперника им пък това бе първо поражение от началото на първенството. В класирането Бенфика е на втора позиция, като има 12 точки с геймова разлика 13:3. Лидер в класирането е Спортинг Ешпиньо, който има 13 точки с геймово съотношение 14:5.

Българският волейболист е основен състезател в състава на лисабонския гранд. Той премина при „орлите“ през това лято.
В следващия кръг тимът на Градинаров ще се изправи срещу шестия във временното класиране Спортинг Калдас. Мачът е в Лисабон и ще се играе в сряда, 1 ноември.