Четвърта загуба за Черно море от ЦСКА за сезона. Станчев изгонен

Публикувано в: Водещи новини,Футбол,Черно море |

29_3Черно море изгуби от ЦСКА-София с 0:1 в мач от шестия плейофен кръг на първата шестица в Първа лига в Каварна. Загубата е четвърта поред за варненци от „армейците“ през сезона след 0:2 на същия стадион, и 0:1 и 1:3 в София. „Моряците“ нямат победа над „червените“ в елита 3 години и 6 месеца.

Варненци са пети с 46 точки, колкото има и Дунав, но е с по-добра голова разлика. Шести е Локо Пд с 45. ЦСКА пък е втори с 62 точки, 3 повече от Левски.

Въпреки третата загуба поред и трети пореден мач без вкаран гол, Черно море запазва реални шансове за четвъртото място и би трябвало да финишира там, ако бие в Каварна Дунав в сряда и Лудогорец на 28 май. По-трудно ще е срещу русенци, тъй като шампионите ще гостуват с резерви и юноши, предвид това че всичките им основни ирачи вече ще са във ваканция.

Това, разбира се, не означава, че „моряците“ не могат да измъкнат нещо от гостуванията на Локо Пд и Левски.

Даниел Георгиев и рожденикът Мартин Костадинов, който днес навършва 21 години, замениха като бекове наказаните Сукуп и Венков. Отдясно в средата на терена пък излезе Николай Минков.
През първите 15 минути играта бе равностойна. Удар с глава на Каранга премина над гредата, а по-късно Жоро Илиев опита да изпълни специалитета си от фаул, но топката отскочи от главата на цесекар на стената. В 36-ата минута ЦСКА стигна до първата сериозна ситуация в срещата. Арсенио Нунеш шутира фалцово, Емил Михайлов изби със сетни усилия с една ръка, а след последвалия удар на Пинто топката се отклони от крака на Мартин Костадинов и излезе в корнер. В 39-ата минута Кевин Меркадо засече центриране отдясно с глава, кълбото кацна върху напречната греда и излезе в аут. В 42-рата минута Недялков шутира, Михайлов изби, а шутът на Кулма се отби от крак на „моряк“.

В 59-ата минута Фернандо Каранга от ЦСКА направи голям пропуск. Той пое добре топката, но от 6 метра шутира слабо и Емил Михайлов спаси. В 78-ата минута Черно море остана с 10 души на терена, тъй като Стефан Станчев бе изгонен с втори жълт картон за фаул срещу Кулма. В 80-ата минута Каранга си нагласи топката за решителен удар, но Паланков го блокира навреме. Натискът на ЦСКА даде резултат в 81-ватна минута. Манолев вдигна прецизно от десния фланг и непокритият Фернандо Каранга насочи топката с глава в мрежата за петия си гол с червения екип – 0:1. В 90-ата минута след атака на Пируло Антон Недялков игра с ръка. „Моряците“ имаха претенции, че защитникът на ЦСКА е направил това вътре в наказателното поле, но реферът свири нарушение точно на линията. Пируло изпълни фаула, но би в аут.

Съставите:

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Михайлов, 3. Георгиев (84 – 98. Йосков), 5. Станчев, 6. Цветков, 13. Коконов, 17. Костадинов, 21. Илиев (74 – 77. Пируло), 22. Николов, 29. Кузма, 84. Паланков, 97. Минков (62 – 70. Балджийски)

ЦСКА-СОФИЯ: 12. Китанов, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 6. Пинто, 7. Меркадо (65 – 19. Десподов), 9. Каранга, 10. Арсенио Нунеш (76 – 8. Кубемба), 11. Манолев, 14. Бодуров, 17. Симао (90+3 – 20. Бумал), 26. Кулма

Съдия: Никола Попов

Червен картон: Станчев

Жълти картони: Станчев, Кузма, Георгиев, Паланков/Манолев, Чорбаджийски, Недялков