Черно море представи отбора с 3:1 срещу румънци

Публикувано в: Водещи новини,Футбол,Черно море |

2 - CopyЧерно море представи отбора си за новия сезон на феновете и след това излезе срещу румънския Дунареа на терена на стадион „Младост“. Варненци спечелиха последната си контрола с 3:1.

В 4-ата минута Божилов отдясно центрира в наказателното поле и Чунчуков от границата на пеналта стреля с глава, но в ръцете на вратаря. 5 минути по-късно след добра многоходова акция на домакините, топката достигна до Сукуп вдясно, той центрира остро по земя остро, но никой не успя да засече пред вратата на съперника, пише сайтът на клуба.
В 18-ата минута при центриране от фаул на гостите отдясно топката направи странна парабола и се удари в горната греда на вратата, пазена от Дюлгеров, но младият вратар на Черно море се беше пласирал добре и успя да избие. 3 минути след това топката достигна до Божилов, който продължи към Чунчуков по въздуха, нападателят пое топката с гърди, но преди да отправи удар вратарят излезе и отне кълбото от краката му.

В 30-ата минута Чунчуков получи топката в половината на румънците, напредна срещу трима бранители и с прецизен плътен изстрел по диагонала с десния крак порази мрежата на гостите – 1:0.

В 33-тата минута Александър Александров намери добре по крилото Мартин Костадинов, който напредна, финтира бранител, нахлу в наказателното поле и центрира към дъгата, където Иван Коконов пресрещна топката, но шутира на сантиметри край гредата.

В 53-ата минута късо подаване от корнер на Георги Илиев към Коконов, той центрира остро в наказателното поле, но изстрелът на Георги Божилов с глава от границата на малкия пеналт срещна напречната греда.

Минута по-късно отново Божилов стреля опасно към вратата на гостите, вратарят изби, но Чунчуков пресрещна топката и се разписа за втори път – 2:0.

В 56-ата минута Зехиров открадна топката в центъра, напредна сам, нахлу в наказателното поле и с десния крак стреля покрай вратаря за 3:0.

В 59-ата минута Георги Иванов подмени почти целия състав на Черно море на терена. В игра влязоха Иван Дичевски, Стефан Станчев, Орлин Старокин, Александър Цветков, Емил Янчев, Ертан Томбак, Борислав Балджийски, Илиан Илиев, Николай Минков и Марек Кузма. От стартовата единадесетторка в игра остана единствено Мартин Костадинов.

В 83-тата минута Мариан Драгхикеапи проби отдясно, нахлу в наказателното поле и с хубав изстрел по диагонал намали резултата – 3:1.
Стартов състав: 25. Иван Дюлгеров, 73. Ондрей Сукуп, 23. Илиас Хасани, 15. Александър Александров, 17. Мартин Костадинов, 21. Георги Илиев, 14. Георги Божилов, 22. Мариян Огнянов, 18. Атанас Зехиров, 13. Иван Коконов, 9. Цветелин Чунчуков
Резерви: 26. Иван Дичевски, 5. Стефан Станчев, 66. Орлин Старокин, 6. Александър Цветков, 8. Емил Янчев, 3. Ертан Томбак, 70. Борислав Балджийски, 10. Илиан Илиев, 97. Николай Минков, 29. Марек Кузма