ЦСКА съсече Черно море с гол в 96-ата минута

Публикувано в: Водещи новини,Футбол,Черно море |

0000С гол в 96-ата минута ЦСКА-София победи Черно море с 1:0 в мач от деветия кръг в Първа лига пред повече от 9000 зрители на стадион „Тича“ във Варна. Попадението за трите точки на „червените“ вкара Фернандо Каранга в последните секунди на 6-минутното продължение. Каранга протегна крака и отклони във вратата топката, която бе копната от резервата Десподов над вратаря Боровик.

Така ЦСКА прекъсна черната серия от 9 години без победа на „Тича“ и след седмата си поредна победа остава лидер с 22 точки.
Варненци пък записаха трета загуба поред и слязоха на шесто място. В последните 5 минути домакините играха с 10 души, тъй като Цветелин Чунчуков бе изгонен с два жълти картона в рамките на една минута – между 84-тата и 85-ата. Вторият картон обаче бе пресилен, след като Чунчуков използва неволно ръката си при въздушен двубой с Чорбаджийски. Преди двубоя около 500 фенове на ЦСКА организираха впечатляващо шествие около Катедралата и улиците на Варна.

Във ВИП-ложата на „Тича“ бяха министърът на спорта Красен Кралев, националният селекционер Петър Хубчев и легендите на ЦСКА Пламен Марков и Георги Велинов, който е бивш вратар на „моряците“ в периода 1977/1978.

Срещата започна с две положения пред гостуващата врата. Първо Илиев имаше добра възможност да стреля от фаул, но нацели стената. В 4-ата минута Чунчуков шутира с десния крак, но Черниаускас улови.

ЦСКА-София отговори подобаващо в деветата минута, когато Кулма намери Тиаго пред наказателното поле на домакините, последва шут на втория, който Боровик улови. Само 60 секунди по-късно Манолев блъсна с рамо в гърба бранител на Черно море и успя да му отнеме топката. Стражът на домакините излезе, последва сблъсък и след него не стана ясно дали Боровик игра с топката. „Червените“ поискаха дузпа, но реферът Стефан Апостолов остана безмълвен.

В ответната атака бомбен удар на Цветков профуча покрай вратата на ЦСКА.

В 26-ата минута Каранга се изнесе на десния фланг и центрира добре към Манолев, който стреля ефектно от въздуха, но в аут.

В 40-ата минута добра атака на „червените“ завърши с центриране отдясно на Тиаго, Боровик се хвърли комично и се размина с топката, която достигна до Манолев и той вкара на празна врата. Попадението обаче бе отменено заради засада на Тиаго. Такава обаче нямаше, тъй като халфът бе на една линия с бранител на домакините.

Секунди преди това Каранга симулира за дузпа, въпреки че имаше един жълт картон, но за негов късмет се размина без второ предупреждение.

В началните секунди на второто полувреме Зехиров стреля от удобна опзиция, но Черниаускас без проблем спаси. След това феновете на гостите запалиха пиро и срещата бе прекратена за пет минути, след което продължи.

В 58-ата минута и Каранга успя да вкара топката в мрежата на Боровик след центриране от фаул, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Четири минути по-късно Каранга направи пореден фаул, но отново се размина с втори жълт картон. Секунди след тази ситуация голмайсторът на червените пропиля най-чистото положение в мача до този момент, когато не уцели вратата с глава от 4-5 метра.

В 63-тата минута Амаду Сукуна смени Зехиров и записа дебют за варненци.

В последните секунди на 6-минутното продължение се стигна до трилър. Първо Старокин би мощно от добра позиция, но топката мина над гредата, а в последвалата атака Каранга вкара – 0:1, и ЦСКА си тръгна с трите точки.

ЧЕРНО МОРЕ: 77. Боровик, 6. Цветков, 9. Чунчуков, 14. Божилов, 15. Александров, 17. Костадинов, 18. Зехиров (63 – Сукуна), 21. Илиев (88 – Станчев), 23. Хасани, 66. Старокин, 73. Сукуп

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 23. Дюлгеров, 11. Манолев, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго, 15. Малинов, 26. Кулма (78 – Меркадо), 9. Каранга

Съдия: Стефан Апостолов

Червен картон: Чунчуков

Жълти картони: Чунчуков, Боровик/Каранга, Бодуров