Атанас Пенев отново над всички за Шалке

Публикувано в: Баскетбол |

Варненският баскетболист Атанас Пенев и Шалке 04 записаха нова победа в Първа регионална лига на Германия, след като се наложиха при гостуването си на VfL АстроСтарс Бохум с 64:58. Наско отново започна в титулярната петица на тима си и бе най-добрия за своя отбор, като се отличи с 16 точки и 8 асистенции за успеха. Този мач бе най-голямото изпитание за варненца и съотборниците му, тъй като срещу себе си имаха отбор, който през изминалия шампионат допусна една единствена загуба.
През първото полувреме играта бе равностойна, като отборите си разменяха лидерството, а почивката дойде при само една точка в полза на домакините от Бохум – 26:25.
В началото на второто полувреме баскетболистите на АстроСтарс бяха по-концентрирани и увеличиха аванса си, но в заключителните десет минути Пенев се развихри и заедно със Смит и Раманаускас, които приключиха двубоя с по 14 и 11 точки, доведоха мача до пълен обрат и победа за Шалке – 64:58, пише Bball.bg.